Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon Jemenský nejí,nevystřeluje jazyk

Dobrý den, mam Chameleona Jemenského cca 6 měsíců starého doma ho mam 5 měsíců Samce.
Poslední dny vůbec nejí nechce vystřelovat jazyk, v několika podobných diskuzí jsem přečetl že to může být dehidratací když jsem mu dal z kapáta vodu tak jí v pohodě vycucl, při umívání terária mu tam lezl cvrček, chamík za ním šel do rohu a snědl ho ale jazyk vůbec nevystřeluje chtěl jsem se zeptat čím by to mohlo byt.Má normální zeleno žlute zbarvenení vzteklí není je uplně v pohodě ale nejí :( Moc prosím o rady.už mi dělá strašné starosti.

Musíš napsat co nejpřesněji podmínky chovu: terárium, žárovky, zářivky, krmení a vitamíny (+ nejlépe fotky). Bez toho není schopný nikdo poradit, ale tohle bude třeba řešit rychle. doporučuji si najít veterináře odborníka na plazy. Klasický veterinář většinou nadělá více škod než užitku.

v tomhle pripade by bylo vhodne vedet jake mas uvb a jake mas vetrani.. to ze nestrili muze byt spatnym uvb svetlem a naslednym odvapnenim kostí,,kdy to zacne u jazylky a proto nstrili. a nebo to muze byt spatne vetrani muze mit v tlame nejaky zanet.

ale muze to byt take neco uplne jineho..popis podminky a dej sem foto

Žárowka Repti-Glo 5.0 UVB 13 W
Vitamín Reptivite D3 (Doporučeno od chovatele)+ do vody přidávám bioenzym
Už sem o tom mluvil z chovatelem od kterého mam chameleona a ten říkal že terarium má dostatečně velké prozatím ...
Teďka si vzal moučné červy... Ovšem po tom co jsem mu je vložil před tlamu a on si je tam nabral ...
Jinak mi chovatel řekl že nijak pohublí není zbarvení má dobré..
Terárium Pravidelně Vymývám (na dopořučení)

A foto tera?
Jinak chameleon zatím nevypadá úplně na padnutí. Asi to bude způsobeno špatným hospodařením s vápníkem. Jak už bylo napsáno výše. Možností je víc. Může bejt málo nebo moc D3, málo vápníku, nebo různý kombinace obojího. Málo světla, moc vlhko, málo větrání....

Jiná žárovka než reptiglo tam není?
Ten reptivite podáváš ke každému krmení? Nepřidáváš žádnej další vápník?
Bioenzym jakej a proč?
Půl roku na chameleona v nedobrejch podmínkách je tak akorát standartní výdrž. Tak se nediv, že potřebujeme znát ještě další detaily jako jsou teploty na různých místech v tera, světla, vlhkost a ideálně fotky ubikace a zvířete.

Ten bioenzym sterilizuje vodu aby se nekazila či tak ...
Jinak Reptivite ke každé dávce jídla přidávám
Žárovka Tepelná a ten Repti-Glo jinak má možnost každý den se producírovat po upravené stěně kde na něj svítí normální žárovka V terariu má možnost být na místě kd eje stabilně 30až34 stupňů a na 2 místě 25 až 30 Takže si může sám vybrat