Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekončík-jak dlouho vydrží sám

Dobry den chci se jeste(snad naposled:-)) zeptat jak dlouho vydrzi gekoncik sam v pripade dovolene. Vim ze gekoncici maji nejake ty tukove zasoby v ocasku ale nevim jak dlouho by tak byl schopen zit bez potravy(vodu by mel v nadrzce-prodavaji ve zverimexech) Zaase predem moc dekuji chapavym teraristum kteri chteji pomoci. :-)

Dobře živený gekončík zvládne i třeba dva tři týdny, když to není častěji. Ale až dospělec, mládě bych nenechával o hladu déle než řekněme týden a to ještě pořádně vykrmené, samozřejmě jen ojediněle, jednou dvakrát za sezónu, jinak prcka krmit častěji denně nebo obden zpočátku, větší mláďata obden, dospěláky tak dvakrát třikrát týdně. Pokud člověk jede na víc dní pryč, je lepší mu vypnout žárovku, aby zbytečně neaktivoval, v zimě bych to vůbec neřešil, stačí je před odjezdem "zazimovat" a několikatýdenní pauza jim jen prospěje.