Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov druhu CITES

Zdravím všechny.Měl bych dotaz.Mužete mi někdo prosím poradit,chtěl bych chovat a později i rozmnožit nějaké druhy obojživelníku které jsou na seznamu CITES.Co bych měl udělat pro vyřízení povolení k chovu?

Děkuji za jakou koliv radu

Pokud jde o cites A (ani nevím jestli tam nějací sehnatelní jsou), tak je musí prodávat prodejce s tzv. žlutým citesem (výjimka ze zákazu obchodování), pak by měli být do 14 dnů nahlášeni na příslušném krajském úřadě (odbor životního prostředí), u cites B postačuje kupní smlouva, kde je napsán počet ks, druh a nacionále prodávajícího (razítko firmy) a kupujícího nebo paragon od obchodníka (např. při nákupu ve zverimexu) nebo od importní firmy.

:-D krokodýl chceš ještě trocha naštvat?:-D tak ty ku.vy nenasytný k tomu co je již napsáno chtěj ještě pokud exemplář musí být označen(kroužek,želva foto předepsané)atd 1ks×20Kč +potvrzení fotokopije 30 Kč.Tu fotokopiji dle nich potřebuje:původní majitel exempláře -kopije dokladů uschovat 24 měsíců od prodeje či převodu.A vlastník exempláře doklady musí uschovat během celé držby exempláře.Takže nejsou jen nenasytní eště přidělávaj práci.