Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahrabávání želvy do substrátu - jak dlouho?

Dobrý den, rád bych se zeptal na váš názor, jak dlouho je vhodné zahrabávat želvu do substrátu, tak, aby byl zajištěn přirozený vývoj krunýře. Konkrétně u želvy uhlířské. Nízká vlhkost má za následek "vystupování" přírustků vlivem vysušeného krunýře, může nadměrná vlhkost (např. ve dvou nebo třech letech věku želvy) způsobit přerůstání a deformaci rohoviny štítků karapaxu? Díky za odpověď. Honza

zahrabávat tak dlouho, dokud se nezačne zahrabávat sama. Pokud není vlhkost nadměrná ale přiměřená, nezpůsobí nic.

Úplně si asi nerozumíme, měl jsem na mysli, jestli má význam na noc zahrabávat např. dvouletou/tříletou uhlířku (12-13 cm). Jestli je to v tomto věku ještě přínosem pro vývoj krunýře, nebo je to už naopak pro želvu nepřirozené, potažmo škodlivé pro vývoj rohoviny krunýře.