Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahrabávání želvy do substrátu - jak dlouho?

Dobrý den, rád bych se zeptal na váš názor, jak dlouho je vhodné zahrabávat želvu do substrátu, tak, aby byl zajištěn přirozený vývoj krunýře. Konkrétně u želvy uhlířské. Nízká vlhkost má za následek "vystupování" přírustků vlivem vysušeného krunýře, může nadměrná vlhkost (např. ve dvou nebo třech letech věku želvy) způsobit přerůstání a deformaci rohoviny štítků karapaxu? Díky za odpověď. Honza

Úplně si asi nerozumíme, měl jsem na mysli, jestli má význam na noc zahrabávat např. dvouletou/tříletou uhlířku (12-13 cm). Jestli je to v tomto věku ještě přínosem pro vývoj krunýře, nebo je to už naopak pro želvu nepřirozené, potažmo škodlivé pro vývoj rohoviny krunýře.