Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Těhotná mastomyš

Zdravím,
mám problem. Před vánoci jsme si pořídili mastomyš. Včera porodila mladé, poradí mi co dělat? klec mám jen jednu a určitě jsem nechtěl hned tolik myší, ale jen jednu. Lzeto vůbec nějak reklamovat u prodejce, nebo něco?

Díky

Byly sežraný nebo jen mrtvý?
jestli jen mrtvý, tak nevím. To se mi nikdy nestalo. Jestli sežraný, tak to může mít příčin několik. Například nedostatek vody, málo živočišnejch bílkovin v potravě, hodně zahnojená podestýlka, nějaký hovado ve skupině co je sežralo, mohly bejt nějak slabý, málo životaschopný, tak je samice sežrala atd...

to je buď nějakej nádor, nebo vyhřezlej konečník. takhle z fotky se to přesnějc určit nedá. Tahle myš je ségra tý s mrtvým vrhem? Ono je možný, že ta zvířata mají nějaký skrytý zdravotní problém, proto ten mrtvý vrh...asi bych tyhle zkrmila a pořídila jinou skupinu od jinud.

Budeš se divit, ale u mě možná bylo, kdysi jsem se ptala na nejlepší krmení a bylo mi řečemo, že stačí směr zrní, kukuřice apod. a chcípaly mi. Začala jsem u krmení a pořídíla toto: http://www.krmivahulin.cz/Ostatni-krmiva/Mastomysi /Granule-pro-MASTOMYSI-13-mm-1-kg.html. kvůli živočišným bílkovinám - onehdá si myš uhryzala ocas a učitel na gymplu mi poradil ať zkusím doplnit do krmení něco obdobného. No, je to sice úplně jiný chov, ale tyhle problémy už nemmám.

chtěl jsem se optat, je možný že bílé laboratorní myšky smrdí méně jak normální barevné myši?
Mám v jedné místnosti ve sklepe asi 25 myší a neni citit ani po týdnu že zde jsou myši. Kamarád má 2 myšky a smrdí mu celej pokoj i když je čerstvě vymeněno :D

Nevim čim to je, ale mám tak trochu vypozorovaný, že čim víc myší pohromadě je, tim míň smrděj. Vůbec nejhorší bylo mít o samotě jen jednoho samce. Naopak chovný skupiny třeba 1.8 kupodivu smrděj mnohem míň. Řekla bych, že je to spíš potřebou značkovat si teritorium, barvou srsti určitě ne. Taky bude hrát velkou roli krmení...

Barvou srsti sice ne, ale ony barevný maši fakt táhnou myšinou víc než bílé laboratorní, když zkusíš chovat divoký, to je teprve paráda. Stejně tak je tam rozdíl povah, velikostí...
Bude to celkovou degenerací, bílá laboratorní myš s myší divokou přeci jen moc společného nemá a za těch x tisíc generací už budou mít velice silně redukované pachové žlázy. Neb jim jsou v klecových chovech naprosto k ničemu.