Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekoncik nejí

Zdravím, koupila jsem 3 gekonciky, 2 mi nejí. Ten větší nemá zatím žádné viditelne problémy. Zatimco ten nejmenší evidentně slábne a hubne. (ocásek nemá až tak hubenej oproti telicku). Původní majitel krmil cvrcky ale u nás neprijmaji zadnou potravu. Zajímalo by mě co s tím. Jsou odděleně. Děkuji

Doma jsou 3 ti tyden. Velikost boxu 25 20 10pro toho malyho ti vetsi sou v male Ikea bedne velikost necelyh 40 na 25. V kazdym boxu je jeden ukryt na gekona. Tretinu terarka vytapime topnou deskou. Krmime vecer cvrckama v prasku. Malymu sme skouseli i moucny cervy. Zkousime to co treti-patej den, aby byl v klidu.

Ubrousky staci, ukryty - prehlidl jsem. Napada me co se tyce podminek jedine teplota, u prcku vytapim tretinu az pulku dna folii, ale ohrivam i prostor na 27 - 30°C "nocni" zarovkou. Nechal bych tam trvale misku s moucnaky, i par cvrcku - jen jim tam dat kousek mrkve, psi granuli nekam do kouta aby neokusovaly gekoncika. (nestalo se mi ze by nejakeho pokousaly pokud meli krmeni).

Na kombisol se vykaslat, tim je akorat tak zabijete predavkovanim. Obycejny Roboran H s Plastinem nebo mletym vapencem 1:1, neni potreba cokoliv jineho - nechat v nejake male misticce, vicku. V tom boxiku je to celkem OK, jen bych udelal rozumne vetrani do vika (tech par direk nic moc) a teplotu jak jsem psal. Dobre je nejake slaboucke "nocni" osvetleni, at muzou lovit pres noc kdyz maji klid. Vic poradi zkusenejsi.

já bych do toho víka vyřízla pořádné okno a vsadila do něj muší pletivo + vyvrtala pár děr z jedné strany těsně nade dnem. těchhle pár dírek je k prdu, kor když to vytápíš podlahou...tam musí být hroznej vzduch. Než ta zvířata začnou žrát, tak jim nech v misce ty vitamíny jak napsal Lucifer a cvrčky zatím vůbec neobaluj. Ono zvíře pokud přemýšlí, jestli si něco dát nebo ne, tak se v případě obalených cvrčků většinou rozhodne pro ne.
Jak velké jim dáváš ty cvrčky?