Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teraristická knihovna pod projektem TERAmagazín

Již delší dobu si pohrávám s myšlenkou jakési databáze knih o teraristice a příbuzných oborech. Nemá se jednat o místo, kde by se knihy daly přímo sehnat či zapůjčit, spíš by databáze dopomáhala nasměrovat jedince na správné knihy.

Převážně mi šlo o to, aby chovatel mohl přijít na stránky, zadat do vyhledávání název zvířete a knihovna mu vyplivne knihy, ve kterých se o zvířeti psalo.

V podstatě včera se mi povedlo projekt téměř dokončit, chybí malé úpravy a vylepšení, nicméně jedná se o tu "funkční část" kterou je potřeba naplnit a knihy "oštítkovat", tedy označit o jakých zvířatech se v nich píše. Uvědomuji si, jaká to je hrozná činnost, nicméně se domnívám, že podobný projekt u nás není a teoreticky by mohl být přínosný.

Tady je pár screenů z knihovny:

Náhled kategorií
[http://tera.poradna.net/file/view/14430-1-png]

Výpis obsahu kategorie
[http://tera.poradna.net/file/view/14431-2-png]

Detail vyhledávání a vyhledávání dle lat. názvu zvířete (tagu)
[http://tera.poradna.net/file/view/14432-3-png]

Detail konkrétní knihy
[http://tera.poradna.net/file/view/14433-4-png]

Detail administrace přidávání a editace knihy
[14434-5-png]

V případě, že by někdo projekt shledal jako přínosným a chtěl by se na něm podílet, ať už nápadem či vložením pár knih, které třeba doma má, budu jedině rád a prosím o kontaktování na ales.kozubik@teramagazin.cz
Stejně jako v případě časopisu se nejedná o hotové řešení, ale spíše nástřel vize, takže případné připomínky, kritiku a další, které mi pomohou projekt posunout dopředu velmi vítám. V knihovně je zatím pouze jedna kniha, jako příklad, jak vše funguje, či nefunguje. Na přidávání budu postupně pracovat ze svých zdrojů, případně s lidma, které projekt bude zajímat.

Knihovnu si můžete live prohlédnout na stránkách projektu TERAmagazín, konkrétně teramagazin.cz

Za TERAmagazín,
Aleš Kozubík

Dovolím si malý upload.
Jestli se někdo děsil opisování rejstříků a obsahů knih, tak je to passé. Pokud se někdo chce zapojit do tohoto projektu a je líný na opisování, stačí mi naskenované či !kvalitně! nafocené obsahy a rejstříky. Proženu to programem na rozpoznávání textu (OCR), který udělá většinu práce za nás.

Takže výzva všem teraristům, kteří mají doma nějakou tu literaturu o našem společném koníčku: Přijímám scany a fotky obsahů knih!

Díky!