Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zamykání vláken

Vážení admíni,

nelíbí se mi přístup kvůli čeho jsou vlákna zamykána. Chápu že se vlákno zamkne, když je problém vyřešen a není o čem diskutovat.

Ale nevidím jediný důvod proč vlákno zamykat když diskuze stále probíhá. Od toho je myslím forum aby se zde diskutovalo(důvod že vlákno o volbě prezidenta nemělo s teraristikou nic společného pro mě není důvod, mělo být v takovém případě zamknuto nebo smazáno ihned po založení)

To že tam padne ze pár ostřejších slov nebo diskuze se rozjede jiným směrem není důvod máme přeci "svobodu projevu" jestli se pletu tak mě opravte.

děkuji za znovu odemčení tohoto vlákna

loading...

vlákno o volbě prezidenta jsem zamkla já, protože mě denně bombarduje několik desítek dalších návštěvníků TP v soukromkách nebo i na soukromém majlu (což, upřímně, nevím proč zrovna mne- já mám svých starostí dost), proč tady jsou tolerovány věci v rosporu nejen s pravidly TP, ale i s pravidly slušných mravů. Pokud by se ti zejména někteří přispívající ve vlákně chovali slušně, tak by to nikoho nepohoršovalo a já bych vlákno nezamykala.

A speciálně Bergi by se mohl více zamýšlet nad tím, co jak napíše. Většina věcí lze napsat slušně, bez zbytečných vulgárností.

vulgarita je dost irelevantní pojem...

pohoršuje někoho slovo píča? odpověz si na to sama, nikdo ho nikdy nepoužívá? dost povchní ne kazat vodu a sám víno...

co jsou slušné mravy? nechcat proti větru? někomu přijde slušné močit v parku někomu ne... věc pohledu...

a kdyby se někdo oháněl holocaustem, že je to nemorální a podobný blafy, tak at mi vypíchne jednu větu kde jsem jej popřel nebo jsem se choval protirasově...

nenapsal jsem nic za co se osobně mám stydět!

S dovolením bych zareagovala. Slušné mravy spočívají mimo jiné v braní ohledů na ostatní a v akceptaci většinově společenské konvence (zvyku). V respektování plurality názorů, i těch, se kterými se neshodnete.

Navíc se domnívám, že to s Vámi Aurifer myslela dobře - prosím, uvědomte si, že tímto způsobem sebeprezentace shazujete především sám sebe, snižujete respekt ke svojí osobě a váhu, jakou budou lidé Vašemu sdělení přikládat. Ať se Vám to líbí nebo ne, na formě sdělení záleží a nezřídka je právě způsob, jakým je věc řečena, určující pro to, zda sdělení bude mít úspěch (tj. přesvědčí oponenta) či nikoli a zda se vlastně někdo bude namáhat nad tím zamyslet. A v diskuzi přeci nejde o nic jiného, než o souboj argumentace dvou myslících bytostí (ačkoli to už může dnes být jen teoretická definice).

Jinak osobně (zcela neodůvodněné především) vulgarismy ráda nemám a moc bych Vás chtěla poprosit, aby jste se jich pokud možno vyvaroval, pokud Vás to nějak neomezí v možnostech projevu. Můžete to brát třeba tak, že jako dáma se na Vás obracím v očekávání, že se (alespoň nyní) projevíte jako gentleman (když už se Vám to v reakci na jinou dámu žalostně nepodařilo, namístě by byla vůči ní omluva - možná si to s chladnější hlavou uvědomíte).

Děkuji Vám za pozornost, pokud jste dočetl až sem.

P.S. Asi se nikdy nesetkáme, ale důrazně žádám, nemočte přede mnou v parku.

P.P.S. Toto mohou i ostatní uživatelé (obojího pohlaví) brát jako universální prosbu.