Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Osvětlení do terária

Zdravím,
chtěl bych poradit s osvětlením terária. Velikost terária bude 120D X 60H X 50V. Terárium je určeno pro dvě želvy vroubené.
Chtěl bych tam umístit jednu UVB zářivku. Mohl byste mi někdo poradit jaká je nejlepší a jaké koupit osvětlovací těleso, aby mi tam ta zářivka pasovala.
Jakou zdroj tepla bych pak chtěl použít 1x bodovku.
Bude toto osvětlení na celé terárium stačit, nebo bych měl přikoupit ještě něco. Popřípadě jestli bude stačit jedna ta bodovka na vyhřátí terária.
Moc díky

Zdravím,
tak jsem se definitivně přiklonil k jedné z těchto zářivek:
http://www.robimaus.cz/cs/zarivky-pro-plazy-t5/114 2-zarivka-t5-21w-uvb-solar-raptor-4260142865073.ht ml
http://www.robimaus.cz/cs/zarivky-pro-plazy-t5/114 4-zarivka-t5-39w-uvb-solar-raptor-4260142865097.ht ml

Kterou byste mi doporučili. Respektive, jaký je v nich rozdíl co se týče svítivosti. Nechc, aby mi tam ti moji kluci oslepli:-):-) ale zároveň ani aby tam měli šero
Díky

Oslepnutí se bát nemusíte, díky tomu UV svítí o něco méně než obyčejná zářivka stejného výkonu (osobní názor). Koupil bych 39w verzi, ale typu UVB 5.0 - prý má lepší poměr UVI (osobní komunikace s MadMikem). Ideální by bylo, kontaktovat přímo s prodejce na Terashop.cz a nechat si poradit (zdarma) - případně funguje tady na poradně pod nickem MadMike. :-)