Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivní užovka červená.

Zdravim
Mám doma užovku červenou.Zdědil jsem jí po svém bratrovi který se stěhoval do menšího bytu a tak mi jí sem dal.Bohužel už se k ní moc nemá protože už předtím jak byla u něj jí měnil vodu v rukavicích a byla agresivní.
Je asik 5 let stará jestli to je sameček nebo samička nevim, sám mám užovku stejně dlouho, ve stejně velkém terariu ale je o mnoho menší.
Nevim co s ní před chvílí po mě asik 5x vystartovala proti sklu jen jsem nakoukl do teraria. Bohužel není to poprvé a chci jí dát pryč.
Poradíte mi jak postupovat?
Bude jí nějaký zkušený chovatel chtít?
Diky
MIchal

Tak já už mám onu "agresivní užovku" už doma a musím říct, že zas tak hrozná není. Je fakt že po mě jednou vystartovala, když sem ji u michala vytahoval z terárka, ale doma sem ji nechal se uklidnit z převozu a pak sem ji měl i na rukách, kde se krásně zklidnila. Byla chovaná v nepříznivých podmínkách a to byl podle mě důvod jejího podráždění (piliny jako substrát, příliš sucho, terárium bez pořádného větrání, nesvítilo se jí, takže si nemohla ani vybrat v jaké teplotě jí je dobře).
Teď už je u mě (zatím v karanténím T-boxu a pak s ní šup do pěkně velkého terárka ke kamarádce :-)