Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem topení přes noc

Omlouvám se že zakládám nové téma, ale pro projetí všech dotazů jsem nenašel odpověď.
řeším vytápění přes noc a podle mě by měl být topný kabel.
Jenže když si čtu popisky zboží, tak píší že pokládat na sklo atd. nebo vůbec se neudává.
Jelikož mám terrarijní stěnu z laminátových desek, obávám se aby nedošlo k případnému spálení popř požáru.
Jednotlivé sekce stěny jsou 120x50x50cm a použil bych pro noční ohřev kabel o wattáži 15W.
http://www.terarus.com/vytapeni/topne-kabely/pro-v lhke-a-mokre-prostredi
Mohu tento kabel pez jakých koliv starostí zakoupit a použit?
Uvítám jakékoliv návrhy i k jiné variantě vytápění přes noc.
Předem díky.

Koukám, že odpovědět na tuto otázku není jen tak.
Také tento problém budu řešit. Přes den budu svítit žárovkou, ale co v noci.
Boxy mám taky vyroběné z lamino desek.
Ono opravdu nejlepší varianta jsou asi topné kabely.
Co se týká bezpečnosti, tak lidé je bez problémů používají ve sklenících aby jim v boxech nezamrzla v zimě voda a nic se neděje. Dále to pletou do poystyrenů a ty jsou dobře hořlavé :-) Ani teplota není většinou tak velká aby něco vzplanulo. Takže pokud se nic nepokazí mělo by to bý asi ok. Tak si myslím, že tyto kabely nebudou problém. Případně kabel proplést např. polykarbonátovou deskou ( do těch komůrek ) a udělat z toho takový topný panel.

Toto můj názor :-)

Co se týče toho polystyrenu, do kterého se vplétá topný nabel tak mezi kabel a polystyren se vkládá hliníková folie. Takže mě taky napadlo vyrobit si desku na ni nalepit al folii a pak na ni připevnit topný kabel. nechci totiž lepit tu folii přímo na dno boxu s ohledem na to, že by se do budoucna mohly dělat nějaké změny. Takže potřebuji aby to bylo všechno demontovatelné. Ona taky celá ta stěna nebyla nejlevnější tak do ní nechci dělat moc zásahů.

no jednodušší bylo, ale prostě mě zajímá to z hlediska bezpečbńosti používání topných kabelů v dřevených terrárich o tom se tu prostě nikdo nezmínil. Všichni kabel preferují ale na to se ptám jsem odpověď nenasel.
Jako ano mohu použít buď topnou folii nebo keramický infrazářič, či noční lampu, ale zajímá mě problematika s kanelem.

vezmi si kus plastové desky kterou pak vložíš do boxu, pokud chceš nalep na ní AL pásku a tavnou pistolí na ni přilep kabel. Případně uchyť jiným způspobem, kterých jsou mraky a neupatlou kabel. 100 procentní jistota není nikdy. Ani když použiješ topnou folii a překryješ jí polystyrenem jako plno dalších chovatelů. Nikdy nevíš jestli se ve svorkovnici něco nepodělá. A pokud se nepletu tak je to blbý odporový drát v silikonu, tak tam se toho moc nepokazí :-)Případně si pořiď něhořlavou desku a na tu vše aplikuj.

jelikož terárium je teď a nějaký čas bude ve sklepě(není sklep jako sklep), tak nyní je přes zimu tam teplota kolem 16 stupňů přes noc a nejlépe to vytopit na min 22 stupňů přes noc.
Ale stejně odbočujeme od tématu.
Moje otázka zní jestli položím topný kabel přímo na laminátovou desku, jestli se od topného kabelu nespálí nebo nedejbože vznítí.

Kurna, zcestna odpoved. Ked tu budes najaku dobu mozno zistis, kolko kudi zbytocne vymysla somariny ktore niesu absolutne potrebne. Preto sa pytam to, co sa pytam, aby sa zbytocne nerobilo a nevyhadzovali peniaze za to, co tam byt ani nemusi.

A ked uz tak na tom trpnes, horiet zacne aj chladnicka, TV, PC alebo vsetko kde je elektrina ked sa to vyskratuje.... Spokojny?
uz ti bolo niekolko krat napisane, ze samotny kabel ktory je ok nema taku teplotu aby sa od neho nieco zapalilo. Neviem co za odpoved cakas...

A cenchriakom a vecsine uzoviek tych 22 staci.

Dobře nečerti se, samozřejmě pokud něco vyzkratuje tak je to o něčem jiným.
A co se týče toho, že tu bylo už několikrát napsané, že se od kabelu nic nezapálí tak promiň tohle mi nikdo tady neodpověděl.
Byly tady varianty používání topných kabelů ve skle, nárvh topné folie, zalití do betonu atd..., stačí číst.
Jenom jeden se tu zmínil, že by to nemělo nic udělat ale 100% jistota z této reakce nevyplývala.

jako přes letní dny nebude ani potřeba přitápět, jenom mě trápí ta zima a momentální okolnosti, že musí být ve sklepě. Jinak mám v plánu si to je přestěhovat do pokoje, jenom to nedovedu časově určit.
Jinak co se týče větrání tak je udělané do kříže 4řmi plastovými vzdušníky na bočních stěnách u každé sekce.
Kabel bych zabudoval na část podlahy pod tenkou vrstvu substrátu i když cenchrie mají rády více substrátu.
Jinak jsem zmínil snad v předchozích reakcích už snad všechny parametry terária.

tak s tímto zařízením chybu neuděláš :-)
Ale ber to tak, že ani nevíš jak dobrý jsou lamino desky izolant. Jak se bude teplota dobře držet v tom boxu. Myslím, že toto se musí vyzkoušet. Ale 15W bude asi málo. Teď střelim od pasu, zvolil bych min kolem 50W.