Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Želva žlutolící (Trachemys scripta scripta)

zdravim ;-)

Chtěl bych se zeptat mám vodní želvu která furt ožírá vápníkovou želvičku, ale takovým způsobem, že za pár dní s ní skoro nic nezbyde. Želva měří asi 5cm, ale jinak je v pohodě. Tak se chci zeptat proč to dělá jestli je to jen tak pro zábavu nebo jí chybý vápník. díky moc za odpovědi:))

Takže želvárko 50x30x30(d š h) , teplota vody 25-27stupňů. teplota vzduchu je stejná jeko vody. Výhřevné místo má 38-42stupňů + UVB žárovka oběma svítím 10hodin deně. Hloubka vody je 11cm. Krmím: mražené rybyčky(sladkovodní), patentky, mouční červy, nitěnky a srdce nechce moc žrát. Do vody dávám želvíka při každém čištění. Na dně jsou malé kamínky + rostlinky a nějaký ten úkryt.

tak ty rybičky jsou grunde a krájím jí to na kousky aj s kostima. Někdo tady z poradny mi psal minule, že ty grundle nejsou moc vhodné,ale jiné drobné rybky jsem ve Zlíně nesehnal. A co se týče té vody tak nevim jak bych měl docílit toho teplotního rozdílu,protože se to vytápí světlem a ne topítkem.:-|

co se týče toho želvíka, tak tam záleží na chemizmu vody. Třeba u nás když ho želvám dám, tak se za 2-3dny rozpustí sám o sobě, aniž by do něj želvy kousaly (ikdyž do něj občas hlodnou, no). takže to, že bloček zmizí kosmickou rychlostí vůbec nemusí znamenat, že by želvy měly nedostatek vápníku.

Nevim kam to mam dat a nechci zakladat nove vlakno tak to skusim tady. Mam 2 zelvy T.s.scripta, mam je asi rok a nejak se ted zacali kousat, ( obe jsou stejne velke), ta 1 vic ji a take je nejspis utocnejsi, protoze 2 ma fleky na krunyri a ted jsem si vsimla, ze nema na obouch prednich nohach drap na 1 prstu, jakoby na malicku, nevim, jak se to pise u zelv. Jsou tyto utoky nejaky problem, nebo je to normalni? Vetsinou jsou uplne v pohode, ale obcas se proste zacnou az moc kousat. Da se s tim neco delat, nebo budu muset dat 1 pryc? Bohuzel mi inteligentne ve zveraci poradili, ze samotne bude smutno, az potom jsem zjistila ze by ji smutno nebylo. Omlouvam se za hacky a carky, pisu z mobilu

Jak na ně máš velkou ubikaci? Ony Trachemysky bohužel vzájemně občas bývají agresivní, nic moc se s tím nedá udělat- buď želvy dát do hodně velké ubikace s dostatkem úkrytů, aby se sobě mohly vyhnout, nebo je holt rozdělit. Ve zveráči nakecaj takových bludů, aby prodali o zvíře víc.. neposlouchat je.

Klidně se schovávej, jak je libo..já tě stejně hledat nebudu :-). Na chov je to sice plocha dostatečná, ale pokud se ty 2 želvy hodlají řezat, tak se v takhle velké ubikaci prostě řezat budou. A ta submisivnější bude bita, protože tam zas tolik prostoru na to, aby mohla uniknout před agresí té dominantní není.