Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Želva žlutolící (Trachemys scripta scripta)

zdravim ;-)

Chtěl bych se zeptat mám vodní želvu která furt ožírá vápníkovou želvičku, ale takovým způsobem, že za pár dní s ní skoro nic nezbyde. Želva měří asi 5cm, ale jinak je v pohodě. Tak se chci zeptat proč to dělá jestli je to jen tak pro zábavu nebo jí chybý vápník. díky moc za odpovědi:))

Nevim kam to mam dat a nechci zakladat nove vlakno tak to skusim tady. Mam 2 zelvy T.s.scripta, mam je asi rok a nejak se ted zacali kousat, ( obe jsou stejne velke), ta 1 vic ji a take je nejspis utocnejsi, protoze 2 ma fleky na krunyri a ted jsem si vsimla, ze nema na obouch prednich nohach drap na 1 prstu, jakoby na malicku, nevim, jak se to pise u zelv. Jsou tyto utoky nejaky problem, nebo je to normalni? Vetsinou jsou uplne v pohode, ale obcas se proste zacnou az moc kousat. Da se s tim neco delat, nebo budu muset dat 1 pryc? Bohuzel mi inteligentne ve zveraci poradili, ze samotne bude smutno, az potom jsem zjistila ze by ji smutno nebylo. Omlouvam se za hacky a carky, pisu z mobilu

Jak na ně máš velkou ubikaci? Ony Trachemysky bohužel vzájemně občas bývají agresivní, nic moc se s tím nedá udělat- buď želvy dát do hodně velké ubikace s dostatkem úkrytů, aby se sobě mohly vyhnout, nebo je holt rozdělit. Ve zveráči nakecaj takových bludů, aby prodali o zvíře víc.. neposlouchat je.

Klidně se schovávej, jak je libo..já tě stejně hledat nebudu :-). Na chov je to sice plocha dostatečná, ale pokud se ty 2 želvy hodlají řezat, tak se v takhle velké ubikaci prostě řezat budou. A ta submisivnější bude bita, protože tam zas tolik prostoru na to, aby mohla uniknout před agresí té dominantní není.