Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tera stěna

Zdravím rozhodl jsem se to tak nějak ucelit a postavit takovou tera stěnu, od Vás bych potřeboval poradit, zda dostatečné rozměry budou dostačující, popřípadě jak by se to dalo udělat lépe.

Stěnu udělám kompletně s OSB desek kde všude bude dvojité větrání (pod šoupačkama a na stropě), větrání zatím není nakresleno na návrhu což bych dodělal pokud by bylo vše podle norem.

Tákže:
První 3 (vrchní) terária budou pro M. viridis kde jsou rozměry jednoho terária 66x70x70 (DxŠxV), ano vím, že 22 délka není zrovna ideální, ale zase jsem přidal na šířce tak si myslím, že to nějak hrozné nebude.

Další 2 (prostřední) terária budou obývat M. spilota kde jsou rozměry jednoho terária 100x70x100 (DxŠxV).

Posledních 5 (spoední) ,,terárií'' budou na odchovy myší a švábů, kde je rozměr jednoho boxu 40x70x40 (DxŠxV) což si myslím, že nebude problém a není co řešit.

[http://tera.poradna.net/file/view/14591-navrh-sten a-1-jpg]

Děkuji za Vaše připomínky.

nevím,jak chceš pomocí topných panelů stimulovat teplo pro viridisky na větvy,těžko tam rozdělíš teploty.Morelia spilota pravděpodobně neseženeš,spíš její poddruh.Výhodou je,že jsou relativně na stejné teplotě.Ale otázka je ,jak vážně to myslíš.Při všech těch příspěvcích a dotazech a co všechno jsi už chtěl....

IronMan : V tom případě díky, budu informovat o progresu.
zeluco: Nevím proč by nešlo pomocí topných panelů stimulovat teplo? Dan Chochula, Vita Černoch a další chovatelé kterým rukama prošlo nespočet viridisek a mají za sebou nespočet odchovů to takhle mají a daří se jim. Jinak k těm spilotam, mam M. s. cheynei.

Nedokážu si představit topit viridiskám žárovkou. Topný panel samozřejmě bude napojený na termostat, bude umístěný pravo, nahoře (na zadní stěně). Tudiž po levé straně nebo na spodní větvy bude menší teplota, takže teplotní gradient bude. Jinak nevím jak si představuješ ten panel, ale vyrábí je na míru (velikost, watáž,...) p. Kocián z Ostravy.

Přesně, tak se to dělá..
Ale pokud je to místnost bez oken chtělo by to stejně dosvítit.
A udržovat stabilní teplotu se asi nepodaří pokud nemáš nějak dobře řešené větraní, chce to z vrchu klasicky místo na výhřev a dát do prostoru bud to folii, nebo kabel ať ti drží teplotu v ubikaci.

Já nechápu jednu věc - kde místní lidé přišli k přesvědčení, že člověk zanechá okamžitě všech svých povinností a činností a urychleně nakluše zbouchat nějakou tera stěnu aby jí zde mohl prezentovat znuděným kritikům. Páč v opačném případě bude pomluven. Jako by mu to nemuselo být úplně u pr*ele. Vždyť chtěl jen zkonzultovat projekt a nikdo nikoho nenutil se k tomu vyjadřovat pokud se mu vlákno nelíbí nebo se mu zdá nedůvěryhodné. Fakt nepobírám, kde lidé berou to sebevědomí, že se zrovna kvůli nim někdo přetrhne, bude jim něco dokazovat a obhajovat se aby nebyl "za blba". Je to každého věc, co bude a nebude prezentovat ostatním a kdy.

Tady nejde o prachy, ale o ojebávání lidí!
Jak by se ti líbilo, kdyby si někdo u tebe zamluvil zvíře s tím, že si ho vezme na burze, ty s tím souhlasíš, vezeš zvíře na burzu a on se potom na tebe vysere, bez omluvy a dál dělá mrtvého brouka?
Je to taky lhář. Pročti si jeho příspěvky a uvidíš, že si dost oponuje.

Danio já čtu všechny vlákna, ale baví mě to čím dál tím míň. To je samej P. lacus a nadávání na někoho, rýpání do někoho....pořád dokola. Skoro u každé rady je sarkastická poznámka a skoro všude jsou kecy od věci. Tak jako tady. Je to vlákno o tera stěně nebo o podvodnících? Ono na forum si může každej napsat co chce, že ho někdo podvedl, okradl atd. Většinou si za to může sám svojí naivitou. Ono totiž existují jak podvody, tak i pomluvy. Ale to je fuk. Já se nikoho nezastávám, jen podotýkám že pokud byl/je někdo podveden tak to stejně nevyřeší tím že si tu bude stěžovat. I když upozornit na to ostatní je samozřejmě užitečné, člověk stejně nemůže vědět jestli to "upozornění" není náhodou účelové a nesleduje jiné zájmy než je varování před skutečnou sviní. Ono si lidi pomluvami mezi sebou často vyřizují účty. Proto podobné jednání nemám ráda. Není v tom nic osobního a nehodlám nadále obhajovat svoje postoje tam, kde to očividně nemá smysl.

Nechtěl jsem na tebe reagovat, ale bohužel musím.
To, že tady rayman podával inzeráty na výrobu terárií s kradenejma fotkama je fakt, kterej se dá lehce dokázat. Žádná pomluva. Sama jsi to musela vidět, když píšeš, že čteš všechno.
Souhlasím, že to do tohoto vlákna nepatří. Ale na druhou stranu chápu lidi, který už to raymanovo neustálý lhaní a pohádkaření štve.
Co ale nechápu, je tvoje snaha bejt za každou cenu v opozici vůči většině a většinovým názorům. V politice bych to pochopil, ale v teraristice je to blbost.
Když už jsi neuspěla s blbostma svejma vlastníma, tak se tady zastáváš exotů a magorů, nebo nesmyslnejch názorů.... čím větší blbosti někdo dělá nebo plácá, tím líp pro tebe a pro tvoje zastávání se toho. To je fakt ujetý. Měla bys vyhledat nějakou odbornou pomoc. Tady ti s tím asi nikdo dostatečně fundovaně nepomůže.

Tak jestli to všechny uklidní,rayman vše VELMI levně prodává na ifauně,z důvodu dlouhodobé práce v zahraničí....Asi bude bouchat terárka ve velkým na západ od nás....Ještě kdyby si vzal Drápala,jsou do prázdnin ve vatě....:-)

Krmný hmyz bych tam vůbec nedával a hlodavce taky ne.Myši a křečci se ti prokoušou ven pokud nebudeš mít protiokusové vnitřní obložení.
Cvrky bych měl v plastové bedně(úniky)a sarančata v insektárku kůli proudění vzduchu.
Pro plazy přepracuj větrání.Podle nákresu bude nedostačující u chamíka určitě.
Pokud tam budeš mít sestavu caliptrat,Eublepáři a vitticepsky,tak bude stačit udělat větrání v zádech.

Z osb desek bude pouze základ, vevnitř pak budou vložena terária celoskleněná. Větrání u terárií bude po celé délce přední strany v horní i dolní části a také značná část stropu (strop terária nebude přiléhat až k polici, bude tam mezera), vzduch by měl snad cirkulovat dobře. U sarančat bude větrací mřížka po celé délce přední stěny (pruh v horní a dolní části) a celý strop. Cvrčky ještě pořeším, ale uvažuji, že s chovem skončím (kvůli hlučnosti) a ponechám si pouze chov sarančat, ještě uvidím, místo nich bych dala moučňáky.