Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Regiuska - jak topit v noci?

Pěkný den, omlouvám se za další dotaz na reginu, ale jak řešíte teplotu v noci? Necháváte pokojovou, nebo přitápíte?
Napadlo mě nalepit zespoda terárka tepelnou fólii, bude to na noc stačit? Musí se v tomto případě zapojovat druhý termostat? Jaksi vůbec nevím, jak na to.

Děkuji za odpověď.

já tej svojí už přes šest let přes den svítím a nonstop celou dobu jede topnej kámen kterej celý terárko nikterak zásadně nevyhřejvá ale pro případ kdy by teplota v cimře přes noc byla nižší, má hadice možnost tepla od kamene a sama už si může vybrat ... řek bych celkem bezproblémový řešení

Topá kámen bych neřešil, může se spálit a u regiusek se to často stává v kombinaci s kamenem.
Můžeš buď dát topný kabel shruba na polovinu terarka dovnitř, zajistit buď silikonem nebo zalít třeba do betonu. Bez jakkékoliv ochrany doporučuju kabel s dvojtou izolací. Můžeš použít i to, že kabel rozestavíš a přelepíš dno jakby druhým dnerm se skla, můžeš to udělat vlastně i z venku, jen tam je třeba dát proužky skla jako podpěru ať to neleží na kabelu.
Můžeš použít folii na část dna pod terariem a podložit dno třeba polystyrenem. Jen bacha na vstvu substratu, jak se dostane mezi dva izolanty peče docela dost.
Každopádně bych osobně nedělal celé dno jen část a měl to přes termostat.
Ještě je třetí možnost. Dát dovnitř další objímku a použit keramický zářič do objímky. Je jak žárovka akorát nesvítí jen topí.

Josu samoregulační, ty by měli mít plus mínus stejnou teplotu povrchu jak byla nastavena ve výrobě, teda podle textu. Zkušenost nemám.
U klasických kabelů je to tak, že jedou na max pořád, pokud není termostat nebo spínačky.
O decentním hřání, nejsem fyzik ale řeknu to ttak selsky. Jakmile kámen odevzdává teplo chladnějšímu prostředí, tak hřeje opravdu decentně. Kdyby se na něj krajta stočila celá, tak je šutrák jak mezi dvěma izolanty a to je mazec jak naskočí teplota nahoru a zvíře se může popálit.