Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Regiuska - jak topit v noci?

Pěkný den, omlouvám se za další dotaz na reginu, ale jak řešíte teplotu v noci? Necháváte pokojovou, nebo přitápíte?
Napadlo mě nalepit zespoda terárka tepelnou fólii, bude to na noc stačit? Musí se v tomto případě zapojovat druhý termostat? Jaksi vůbec nevím, jak na to.

Děkuji za odpověď.

ptáte se,ale informací moc nepíšete.Jaký druhý termostat????????Přece přes den svítí žárovka a v noci je vypnutá.Na to termostat není potřeba.Pokud teplota v místnosti klesne pod cca 22 stupňů,pak je na místě topná rohož s termostatem.

takže tam má co chvíli tmu???Takové střídání není ok.Regiuska může žít klidně v plastboxu bez přímého světla,ale takhle je to na pytel.Důležitá je spíš výhřevná teplota a to je cca 30 stupňů.Pak je to na velikosti tera,aby se měla regiuska kam pohnout,když bude hledat chladnější část. a ne,že jí bude zapínat a vypínat žárovka.

Co chvíli to není, chvilku trvá, než se to vyhřeje, ale ano, střídá se světlo a tma. Díky za postřeh, tohle jsem netušila:(
Takže může žárovka běžet celý den? Chladnější část určitě je, i když teď plánuji větší terárko. Mám zase strach, abych reginu nepřehřála...

Záleží na tom, jakou máš představu o pokojové teplotě... Někomu neklesá teplota ani v noci pod 22°C, někdo v noci netopí a může mít v místnosti třeba i 15°C. Dost podstatný rozdíl je například mezi rodinným domkem a panelákem. Jestli ti v noci neklesá teplota pod 22 - 21°C, přitápět netřeba.

já tej svojí už přes šest let přes den svítím a nonstop celou dobu jede topnej kámen kterej celý terárko nikterak zásadně nevyhřejvá ale pro případ kdy by teplota v cimře přes noc byla nižší, má hadice možnost tepla od kamene a sama už si může vybrat ... řek bych celkem bezproblémový řešení

Topá kámen bych neřešil, může se spálit a u regiusek se to často stává v kombinaci s kamenem.
Můžeš buď dát topný kabel shruba na polovinu terarka dovnitř, zajistit buď silikonem nebo zalít třeba do betonu. Bez jakkékoliv ochrany doporučuju kabel s dvojtou izolací. Můžeš použít i to, že kabel rozestavíš a přelepíš dno jakby druhým dnerm se skla, můžeš to udělat vlastně i z venku, jen tam je třeba dát proužky skla jako podpěru ať to neleží na kabelu.
Můžeš použít folii na část dna pod terariem a podložit dno třeba polystyrenem. Jen bacha na vstvu substratu, jak se dostane mezi dva izolanty peče docela dost.
Každopádně bych osobně nedělal celé dno jen část a měl to přes termostat.
Ještě je třetí možnost. Dát dovnitř další objímku a použit keramický zářič do objímky. Je jak žárovka akorát nesvítí jen topí.

O komplikaci kamenů jsem už někde četla, takže spíše ta fólie. Ještě se zeptám - ve skříni tady pod tím terárkem je další terárko s cenchrií. Kdyby se vyříznul kus řevěného stropu, mohla by tak fólie přiepená zespodu na vrchní terárko vyhřívat i to spodní, nebo je to utopie?

Josu samoregulační, ty by měli mít plus mínus stejnou teplotu povrchu jak byla nastavena ve výrobě, teda podle textu. Zkušenost nemám.
U klasických kabelů je to tak, že jedou na max pořád, pokud není termostat nebo spínačky.
O decentním hřání, nejsem fyzik ale řeknu to ttak selsky. Jakmile kámen odevzdává teplo chladnějšímu prostředí, tak hřeje opravdu decentně. Kdyby se na něj krajta stočila celá, tak je šutrák jak mezi dvěma izolanty a to je mazec jak naskočí teplota nahoru a zvíře se může popálit.

Já mám terárko 60x40x50 cm. Ve dne svítím 60W žárovkou a teplota je v rozmezí 25° - 29°C. V noci klesne na 20° - 23°C. Také mám stále zapnutý topný kámen např. jako je tento http://www.akva-exo.cz/detail/teraristika/topeni/k ameny/8118/. Nevyhřívá nijak terárium, jeho povrch se zahřeje na max. 28°C, ale regiuska se občas na něm v noci vyhřívá. Ještě se mně nestalo, že by se spálila. Možná je to u kamenů s větší watáží a bez zabudovaného termostatu.

Myslím, že ten kámen má termostat,já ho nějak nezkoumal. Jen jsem kontroloval, zda se nepřehýívá. Mají i větší http://www.akva-exo.cz/detail/teraristika/topeni/k ameny/8119/, ale podle mně se had na ní stejně stočí. Alespoň ta moje regina se vyhřívá buď jen zčásti nebo si na něj vyleze a stočí se. Je to jen mládě asi 8 měsiční a má kolem 60 cm, váha už pasi přes 35 dkg.
Jinak jsem našel odkaz na Kociána topnekameny, ale ty nemám odzkoušené. Recenze má ale dobré. Snad Ti to pomůže.

Pokud já vím, tak povrchová teplota nebude víc jak 28°C. Udávají 26°C na celém povrchu, ale já měl nejvíc 28°C uprostřed, víc ne. Jinak folii mám také u plastového faunaboxu (http://www.spokojenypes.cz/topeni-terarijni/deska- topna-exo-terra-heat-wave-mala-4w?id=62282) nalepenou pode dnem zapnutou pořád. Teplota kolem 25°C na vnitřní podlaze. Je to pro mláďata guttát. Jinak jsem si koupil na burze Ultratherm, ale ten nemám odzkoušený (odkaz http://shop.fenixgroup.cz/z2786-ultratherm-viv-mat -15).