Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Software - evidence chovu pro teraristy - vývoj

Zdravím,
Již několik let se snažím najít nějaký vhodný program pro evidenci chovu, bohužel ať už Darlinx4 nebo nedokončený TeraEd mi nepřijdou úplně nejvohdnější. Proto uvažuji nad tvorbou vlastní internetové aplikace, kde by se data uchovávala.
Zajímalo by mě zda by jste o takovou aplikaci měli zájem a zda ji mám tvořit i pro veřejnost, nebo pouze pro soukromé účely.
Hlavní funkce:
Evidence expemplářů, ubikací, kontaktů a snůšek
Ekonomika: ceny ubikací, zvířat, krmení, léčení...
Hromadné operace: krmení, údržby ubikací, rosení případně další
Statistika: počty jedinců, přírustky, nákladovost, ziskovost....
Galerie: možnost přidávání obrázků k jednolivím operacím
Export dat do Excelu
Tisk sestyvy (tisk karty chovance - dá se přiložit při prodeji)
Rozmnožování
Filtry
Cena aplikace by se měla pokrýt pouze náklady na provoz 50 - 100kč na rok pro uživatele.

Pokud vás můj návrh zaujme budu rád, když mi napíšete své názory, nápady na fukce atd.
Vývoj bych odhadoval na 2 - 3 měsíce.

Ja jsem kdysi davno neco takoveho navrhl pro sebe. Jen diky tomu, ze toho chovam vic, tak potreboval jsem evidovat u kazde skupiny vice udaju a tak to bylo trochu slozitejsi. Nakonec jsem udelal navrh a udelal jsem si databazi. Od te doby to tam sazim jen SQL prikazama a jeste jsem se nedokopal to dodelat :-).

Mam jiny napad. Premyslel jsem, ze vezmu nejaky micro pocitac vhodny pro pripojeni ruznych zarizeni a udelam takovy chytrejsi teplomer(myslim az tak 256 moznych cidel), kde by se zaznamenavala teplota a moznosti pripojeni rele poli, kde by se dalo neco spinat(mlhovace, topeni na zaklade udaje z cidel), ale neco tak komplexniho bych asi nezvladl casove sam. Meli by jste o to nekdo zajem a byl by tu pripadne nekdo kdo by na tom spolupracoval?

Nevím, jestli je pro tebe ten nápad s počítačem ještě aktuální. Ale s přítelem něco podobnýho vytváříme, jen to ještě nějakou dobu potrvá. Zatím máme hotový sledování teplot a graf za posledních 24 hodin. Momentálně připravujem spínatelnou zásuvku, která se bude spínat podle teplot.

Jestli tě zajímají podrobnosti tak můžeš napsat SZ.