Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Software - evidence chovu pro teraristy - vývoj

Zdravím,
Již několik let se snažím najít nějaký vhodný program pro evidenci chovu, bohužel ať už Darlinx4 nebo nedokončený TeraEd mi nepřijdou úplně nejvohdnější. Proto uvažuji nad tvorbou vlastní internetové aplikace, kde by se data uchovávala.
Zajímalo by mě zda by jste o takovou aplikaci měli zájem a zda ji mám tvořit i pro veřejnost, nebo pouze pro soukromé účely.
Hlavní funkce:
Evidence expemplářů, ubikací, kontaktů a snůšek
Ekonomika: ceny ubikací, zvířat, krmení, léčení...
Hromadné operace: krmení, údržby ubikací, rosení případně další
Statistika: počty jedinců, přírustky, nákladovost, ziskovost....
Galerie: možnost přidávání obrázků k jednolivím operacím
Export dat do Excelu
Tisk sestyvy (tisk karty chovance - dá se přiložit při prodeji)
Rozmnožování
Filtry
Cena aplikace by se měla pokrýt pouze náklady na provoz 50 - 100kč na rok pro uživatele.

Pokud vás můj návrh zaujme budu rád, když mi napíšete své názory, nápady na fukce atd.
Vývoj bych odhadoval na 2 - 3 měsíce.

Zdravím mám otázku když se toho předtím o tom novým teraedu moc nenamluvilo je to už nějakej čas tak jestli už s tim někdo něco udělal.

Mimochodem něco takového bych přesně potřeboval bral bych aby se dal dělat záznam hmotnosti krmení taky aby to počítalo samo od sebe objem nádrže taky nějakej malej úkolníček podobně jako teraedu akorát abych to zaškrtl jako hotové sám ne že to bude řešit program za mne jinak jestliže mě něco napadne ozvu se.
Dík a sorry za diakritiku tu nepoužívám

Myslím, že jsi na to kápnu. Tohle by asi chtěla většina z nás.:-):-)
Problém je v tom, že zatím žádný takhle propracovaný systém neexistuje a tak si to všichni píšeme sami do notesu, nebo v počítači do Excelu. Sám jsem vyzkoušel několik programů ale v každém mi něco vadilo a tak jsem nakonec zase skončil u Excelu, kde si dělám grafy a výstupy sám jak potřebuji.

TO: shortys & woom

Klidně si pište co by jste potřebovali, již jsem se rozhodl že plán zrealizuji, grafy jsou samozřejmostí budou dokonce interaktivní (najedeš myší a ono ti to kuáže hodnotu atd..) tabulky se budou dát seředit libovolně dle sloupce, ne jako v TeraEd kre toto fatálně postrádám. Excel je fajn jen asi bude po čase pěkně nepřehledný....
Pokud tedy kdokoli návrhy na funkce požadavky, jenom uvítám.
Základní dělení: Exempláře, Terária, Kontakty, Snůšky - klidně píšte co by jste u jednotlivých položek chtěli sledovat.
Další fukce: Úkolníček, Ekonomika, Statistiky

Nechci ti brát vítr z plachet, ale už jsem to jednou v php napsal a zprovoznil. Takovou light verzi křížence zmińovaných softů, leccos jsem tam přidal, spoustu toho vyházel, ale o to až tak nejde. Po půl roce testování mnou a pár další, jsme stejně zjistili, že nikdo nemá čas to používat a hrát si s nějakýma datama, natož online, ono už je uložení v PC je dost nevýhodné.
Lihovej fix na sklo terárka a sešit u zvířat je mnohem přehlednější, snadno tam zaznemenáš každou blbinu a co hlavně, je to po ruce, když jsi u zvířat. Ti co to chtějí mít v lepší verzi, použíjí tohle:
[http://static.tabule.upgates.com/e/ezjipozclv4dcb1  2758cf10.jpg]
Mimochodem na tabuli se strašně dobře píše ukolovník a takové ty extra důležité věci, na které se nesmí zapomenout.

S tímhle nesouhlasím

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory a můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeme dělat...

Zároveň se rozšířily i tablety...

Mám tablet, ntb, jeden přímo u terek na jejich "ovládání", většinou mi na tom běží muzika nebo film, když tam dělam a stejně mne nedonutí nic, abych tam něco zapisoval, ty nejdůležitější věci vždy jednou za čas opíšu ze sešitu, abych je měl po ruce, když se s někym o něčem domlouvam, ale 90% záznamů je "recyklovatelných", doma co jen jde je "wireless", takže i třeba v tom tabletu si můžu zapisovat on-line a veř, že stejně všechno co můžu, píšu na sklo terárek, důležité věci do sešitu a extra důležité(týkající se ale i domácnosti, celého hospodářství i školy) píšu na tabuli. Ono totiž vezmeš do ruky mnohem snáž tužku a napíšeš to, když to máš zrovna v hlavě, než si jít umýt ruce, něco někde nají v el. podobě na pc (či čemkoli jinym) a zapsat to. Pak zjistíš, že tam nezapíšeš stejně skoro nic. Ještě možná tak, když má člověk hadíka alíka, kterýmu má čas psát ještě blog, ale ne když bys tam denně psal x záznamů.
Ale určitě se najde někdo, kdo by to používal. Našli se uživatelé pro oba programy. Já chtěl hlavně zmínit to, že chovatelé, co toho mají víc, nemají na to čas a ti starší většinou ani chuť tahat si do chovu nějaké novoty, co jim nic neulehčí.

Pokud to někde máš tak pošli adresu třebas jen soukromou zprávou, tedy já jsem to v minulosti už taky udělal testoval jsem to spolu s kolegou, ale bylo to někdy před 5 lety a přec jen technologie nebli ještě na takové úrovni, aby se to dalo nějak sofistikovaně zpracovat. Vím že tužka a papír je pro většinu lidí to nejpohodlnější, ale pro mně je nevyhovující , težko něco dohledáváš - lihem to za chvilku smažeš a už data nikdy nemáš.

Předmětem diskuse opravdu nemělo být téma Paprír x PC o tom mslím že již blo napsáno dost a dost... zajímají mě názory lidí, kteří mají zájem o elektronickou evidenci.

Byl bych nerad pokud to vyznělo nějak hanlivě.....

Chápu tě, nechtěl jsem tu rozpoutat diskusi pro-proti, jen tě upozornit, jestli to není až tak zbytečná práce. Pro sebe si to napíšeš o dost snáž, než to řešit pro X uživatelů. Už jen access by ti na to stačil úplně pohodově. Ale je to tvé rozhodnutí. Zkusím pohledat to moje, ale netuším jestli to ještě někde mám, tohle už je od tý doby několikátý počítač a online už to nefunguje, neb na wz tu doménu už zrušili.

aby se to dalo nějak sofistikovaně zpracovat

Nějak nechápu, já to psal v PHP, XHTML a JavaScriptu, za těch pár let zpět se nezměnilo prakticky nic.

Souhlas....ale přece jen třebas se to chytne :-)

Nějak nechápu, já to psal v PHP, XHTML a JavaScriptu, za těch pár let zpět se nezměnilo prakticky nic.

Jasný technologie byly ale ne až tak přístupné, v současné době díky Ajaxu nemusíš aplikaci refreshovat s každým úkonem atd.. neříkám že předtím nebyl ale nyní je tvorba dalekojednodušší, třeba pro mě jako pro naprostého amatéra :-D

Lihovej fix na sklo terárka a sešit u zvířat je mnohem přehlednější, snadno tam zaznemenáš každou blbinu a co hlavně, je to po ruce, když jsi u zvířat.

Přesně tak... páření, snůšky, líhnutí si ukládám do kalendáře v mobilu, protože ten si beru ssebou ke zvířatům. jednou za čas si to naházím do počítače. důležité údaje píšu rovnou lihovkou na terárka, úkoly na dveře :-) Sešity jsem používala kdysy, než jsem je poztrácela :-D Zvířata běžně neměřim a nevážim, takže tohle si vůbec nevedu...

Hodně by se mi líbilo, kdyby tam šel zadávat rodokmen. V případě že má člověk větší chov, tak to opravdu doposud chtělo jen tu tužku a papír a psát si kdo s kým :-)
Určitě pak i kalendář, kam by sis mohl zadat informace o snůšce, umístění do inkubátoru a věděl tak, kdy se ti to přibližně vylíhle. Zatím musel vždy postačit papírovej :-)

Zdravim,
hledal jsem software který by nahradil můj excel který není uplně optimální, a dost mě potěšilo tohle vlákno. Musím podotknout že mí chovanci pro které bych rád evidenci jsou křečci nikoliv klasičtí terarijní chovanci(ač lampropeltis triangulum sinaloe se u mě také najde)ale myslím si že co pujde použít na terrijní fauna pujde použít i pro křečky. Vize zde navrhované apliakce mě, dost zaujala a chtěl jsem se zeptat na pár údajů,hlavní věcí kterou u mých křečku eviduji je kolik krmení dostali, a kolik jej spořádali a spotřebu vody. Halvním mým cílem je sledování jestli je spotřeba stejná respektive abych měl možnost za včasu odhalit nemoci apod , když přestanou pít či jíst. Moje otázka je tedy v celkku prostá. Bude toto aplikace umět? Ve vlákně je sice zmíně možnsot generovat grafy ale nikde jsem neviděl bližší specifikaci toho jakých.
Díky a s pozdravem Kubaair

Ahoj,
aplikace je zatím v plenkách, tudíž ano pokud si o nějakou statistiku napíšete rád ji implementuji.
Zatím mám představu o tomto: ekonomika (náklady, výnosy...), přírustky, sppotřeba potravy, délka inkibace...
úplně si ale nejsem jistý že aplikace, která bude vhodná pro křečky i když bych o tom mohl uvažovat jako o přidruženém chovu (pokud promineš) krmení.

Zdravím,
pokud aplikace bude obsahovat modul pro sledování spotřeby potravy tak si myslím že pro moje účely použitelná bude:) Každopádně nejlepší způsob jak to zjistit asi bude ji projet a uvidím. Rád pomůžu s testováním a laděním aplikace do funkční podoby. Ps. Křečky chovám pro radost. ;)
S pozdravem Kubaair.

Ja jsem kdysi davno neco takoveho navrhl pro sebe. Jen diky tomu, ze toho chovam vic, tak potreboval jsem evidovat u kazde skupiny vice udaju a tak to bylo trochu slozitejsi. Nakonec jsem udelal navrh a udelal jsem si databazi. Od te doby to tam sazim jen SQL prikazama a jeste jsem se nedokopal to dodelat :-).

Mam jiny napad. Premyslel jsem, ze vezmu nejaky micro pocitac vhodny pro pripojeni ruznych zarizeni a udelam takovy chytrejsi teplomer(myslim az tak 256 moznych cidel), kde by se zaznamenavala teplota a moznosti pripojeni rele poli, kde by se dalo neco spinat(mlhovace, topeni na zaklade udaje z cidel), ale neco tak komplexniho bych asi nezvladl casove sam. Meli by jste o to nekdo zajem a byl by tu pripadne nekdo kdo by na tom spolupracoval?

Nevím, jestli je pro tebe ten nápad s počítačem ještě aktuální. Ale s přítelem něco podobnýho vytváříme, jen to ještě nějakou dobu potrvá. Zatím máme hotový sledování teplot a graf za posledních 24 hodin. Momentálně připravujem spínatelnou zásuvku, která se bude spínat podle teplot.

Jestli tě zajímají podrobnosti tak můžeš napsat SZ.