Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vývoj nového evidenčního programu

Zdravím všechny chovatel. Jelikož již nějakou dobu využívám evidenční program TeraEd, který díky nedodělání poslední vrze má své mouchy, rozhod jsem se sehant kontakt na programátora, který tento program vyvinul. Zdali se nechystá jeho nová verze. Bylo mi zděleno že Ano, ale bylo by zapotřebí spolupráce více chovatelů, aby se nanic nezapomělo a program byl co nejlépe využitelný. Napadlo mě tedy programátorovi (p.Roudenskému) trochu pomoci. Založil jsem tedy toto téma do kterého má každý chovatel možnost přispět svým nápadem a podílet se tak na vývoji nového softwaru. Předem děkuji všem za pomoc myslím že je vzájmu nás všech ulehčit si práci s evidencí a získat zpětné vazby z chovu.

loading...

TeraEd jsem chtěl použít, ale odradilo mě nadměrné množství věcí jenž je do něho možné psát a jeho "složitost". Tím nechci říce, že je složitý. Ale v případě, že mám doma 2 hady, ta je takto obsáhlí software zbytečný. Valnou většinu bych vůbec nevyplňoval a proto jsem se rozhodl ho nepoužít. Info o teráriích (velikost, podklad, cena) mi přijdou velmi zbytečné. Ovšem někdo je za to naopak rád. Já osobně bych volil nějakou lite version pouze s pár informacema o chovanci s možností poznámek seřazených např. podle datumu... mě prozatím postačí obyčejný tabulkový editor, kam píšu datum, délku, hmotnost, svlek a poznámky. V případě nějaké jednoduché verze bych zájem měl a velký. Jinak přeji ať se vám tento projekt vydaří ! :puff:

Ahoj beru tě za slovo a můj názor napíšu. Mě osobně je to jedno, nebo je to varianta, pro kterou bych hlasoval. A důvod? Vše si vedu ručně psáno. Nezebere to místa v počítači ani kousek, nic nemusím zálohovat a když potřebuju něco najít, kouknu do sešitu. Sice to není varianta Free, ale těch pár korun za školní sešit mě nezabije :-D
Jinak mě to připadá, jako u Škopků v Slunce, seno.... v počítači 5 samyc :-D:-D:-D
PB

Jinak mě to připadá, jako u Škopků v Slunce, seno.... v počítači 5 samyc

To po ránu pobavilo. :-)

Osobně (jak už jsem zde psal - proč ale nezopakovat :-) ) používám program Teraed a je pro mě dostačující. Paralelně ovšem zapisuji vše i do sešitů (nejsem příliš pečlivý v zálohování dat a tak zahoření HDD alespoň u téhle evidence zálohuji na papír). Sešity nechávám u terárií, takže program využívám spíše z lenory zajít si vždy když chci nějaké info k danému sešitu. Vzhledem k tomu, že mám zvířata "rozseta" po celém domě, je pak pohodnější zasednout k počítači a kouknout třeba na to, koho že to dnes budu krmit apod., aniž bych lítal po místnostech a hledal v sešitech. Na druhou stranu stojím-li u terária a zajímá mě nějaká informace, nemusím sbíhat dolů k počítači, stačí jen otevřít sešit. Takže osobně mi tato dvojí evidence vyhovuje nejlépe. Nicméně věřím, že stejně dobře, jako tenhle program, by mi posloužil i obyčejný dokument v exelu.

Defacto vše. Třeba na něco zapomenu a někdo mě doplní, ale zkusím vypsat. :-) První v evidenci samozřejmě mám datum narození, datum koupě, jméno a kontakt na prodejce atd. Pak eviduji krmení, svleky, délka, váha, zdravotní záznamy (datum zjištění problému, datumy s případnou změnou a samozřejmě jakým způsobem se problém řešil s přesnými informacemi o lécích dávkách). Dále pak samozřejmě eviduji pozorování páření, či pozorování soubojů samců, datum a ostatní informace o snůšce,inkubaci, líhnutí atd. Abych nezapomněl u některých zvířat samozřejmě i podrobné záznamy o zimování s datumy a teplotami.
edit: V sešitě mám kolonky na datum, krmení, svlek, délka, váha, zdravotní záznamy a ostatní záznamy (někde jsem už kolonky zdravotní záznamy a ostatní záznamy spojil v jednu)

zdar:-D uro ty jsi ale darebák:-),pročpa jsi se nepochlubil,že používáš nový program A4-5 -můj milý deníčku??:-D já ho sice používám"za čtrnáct dní týden"ale je bezkonkurenční:-D,jj piškvorky na bednách a 4 ledničkách už jsem zrušil jdu s dobou:-D:-D pářídil jsem si "reklam" desky 2-8mm tak se toho vejde:-D a hlavně se to nemusí umejvat:puff::puff: to máš podobně s nejrychlejší kalkulačkou na světe;-);-) ty to znáš:jj je to sčot:)):))kdo neumí počítat a neštouchá kulábr je v koncích
:-):-)

Já už dlouho používám svůj systém, vymyslela jej přítelkyně.U každého terka a boxu je přilepené pouzdro na doklady,v něm vložen papírek a funguje to skvěle.Papírky po popsání putují do pořadača a mám přehled stále.U PC travím spoustu času v práci a vím, jak jsou data v něm "spolehlivě" archivována a na pravidelné vypalování není čas.

mrzí mne že jste nečetli název tohoto tématu. Jde tu o návrhy pro vývojáře programu, nikoliv o polemiku nad tím jestli psát na klávesnici nebo na papír :.(

navrhuji aby nová verze byla schopna tisknout na tiskárnu windows

aby fungoval export sestav např. do excelu nebo csv

možná by byl vhodný nějaký import (i omezený) z ostatních programu Darlinx TeraEv případně z excelu (za předpokladu programátorem definované struktury dat)

možná vhodný formát databáze mdb sql

pokud by byl program licencován GPL výborně jinak by cena měla být rozumná :)

☺ Když import, tak i export. Krásná vize jak prodávám hady a přidám k nim CD s kompletní evidencí předchozího chovu ;-)
☺ Statistiky - např. množství spotřebovaného krmiva, vody, léčiv atd.
☺ Evidence nádrží s funkcionalitou expirace podestýlky :-D
☺ Možnost ke každému záznamu připojit libovolný soubor (fotka, pdf...)
☺ Propojení s adresářem (LDAP), integrace s e-mailovým klientem
☺ Aktualizace na webu...

Ještě mě napadlo:
☻ hromadné krmení (vybrat více exemplářů a těm přidat stejnou potravu - viz DarlinX)
☻ u krmiva typu hlodavec možnost zadat nejen počet ks ale i třeba hmotnost
☻ u exemplářů datum úhynu a důvod (poznámka) + připojení dokumentu (např. pitevní zpráva)

mimochodem, jaký je stav vývoje? (dotaz na zadavatele vlákna)

S teraristikou začínám, ale spoustu let chovám britské kočky s PP a vím, jak jsou záznamy o chovných jedincích důležité. A u koček nikde není program, který by byl vhodný. Proto jsem v teraristice ihned sáhl po tomto programu TeraEd. Vyzkoušel jsem několik programů tady zmiňovaných i zahraničních, ale tento mi připadá jako super. Hlavně je užvatelsky velice snadný a příjemný.

Co bych uvítal v tomto programu:

- možnost statistyk (množství odchovaných jedinců v daném měsíci/roku dle druhu a od jaké samice/samce, přehled prodaných kusů + příjmy a výdaje, průběh inkubace + následné vyhodnocení (kolik mláďat se narodilo, jaké pohlaví v závislosti na teplotě, délce inkubace,velikost a váha vajec,...
- možnost tisku jednotlivých karet chovných jedinců
- sestavování rodokmenu (při prodeji je to výborná informace pro kupujícího) znát předky a jejich barevné formy,...
- možnost upozornění na nějakou událost - krmení, vitamíny, rosení,...(vyskakovací okno)
- selekce dle stádia vývoje - vajíčko, junior, chový jedinec, úmrtí, karanéna, prodej,...
- přehled o prodeji, jaké zvíře komu,...atd
- info o rozměrech, váze... spojená se statistikou (například vygenerování grafu zda jedinec přibírá nebo zda je nějaká odchylka od normálu...)
- export dat na web stránky - hodně to usnadné páci v editaci webu (volné, rezervace, zadaný, foto, pohlaví + další údaje vhodné k prezentaci na webu při nabídce)

Je toho asi hodně co by mě napadlo.
Je dobré mít informace na jednom místě a hlavně možnost filtrování usnadní přehled o chovu. Hlavně, když v chovu mám hodně zvířat různých druhů, tak mít přehled v PC je super.

Standa

Mám zde čerstvé zprávy od programátora na programu se právě začalo dělat. Tak kdyby ještě někoho napadlo něco co ještě nebylo řečeno, tak sem s tím :-).
A neškodila by větší účast v anketě, aby se ukázalo jestli o program skutečně je zájem a jak moc do hloubky se jím zabývat a věnovat mu čas.

Ahoj, zájem určitě je. Ty hlavní požadavky na program zde už byly vypsány. Možná by ještě nebylo špatné u KRMENÍ možnost zadání nulového množství - např. při odmítnutí potravy. Už jsem se na to ptal, ale zeptám se ještě jednou: Má výrobce nějaký web a jaká je nejnovější verze programu?

Díky H.

Jestli má výrobce web neví komunikuji s ním jen přes email, ale co se týká verze programu je to jednoduché všichni máme stejnou je totiž jediná vydána. Novější bude až po dokončení této nové :-D s nulovým počtem je to dobrý nápad. Dám to do návrhů.

Ahoj,

za mě jednoznačně:

1) Tisk/Export - všech možných statistik, čím víc, tím lépe (přes jednotlivá zvířata, spotřeba krmiva, náklady apod.)
2) Jednoduchost zadávání - (např. když svlek, tak mi stačí tlačítko svlek, to mi nabídne aktuální datum, stisknu ok a vytvoří se záznam...), žádný složitý comba a podobně, v jednoduchosti je krása
3) Rozlišení aplikace - potřebuji mít vše "při ruce", ne na 5 kliků - souvisí s bodem 2..., ať nemusím kvůli 20-30 záznamům rolovat apod.

V jednoduchosti je krása...

m.

Tak již jsem zjistil kde vzniklo nedorozumění programátor se kterým jsem byl v kontaktu programoval program TERA EV. Nějak při těch několikal letých diskuzích jsme si ani jeden neuvědomili že jsme ho nalezl díky tomu to programu ve kterém byl uveden jako autor. Až nyní když jsem se ho dotzal tak mi to objasnil že programoval jen Tera EV ne Tera ED tak se tímto Omlouvám za nedorozumění.

Myslím že tuto novou verzi programuje v C#, ale jistej si nejsem. Každopádně aktuální informace je že je na delší dobu pracovně v zahraničí nemůže tedy na vývoji pracovat zkusím ho znova zkontaktovat zda by se nehodila mu nehodila tvoje pomoc. Díky za nabídku