Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kolik krmit

Caute
mám mlade zelvy nadhrne (5cm), a chci se zapta kolikrat za den ji krmit. Jestli ji davat zrat po cely den nobo to rozdelit treba do dvou krmeni a vic nic ji nedavat.

Dekuji za odpovedi David

já mladé krmila třikrát za den. Když trochu povyrostly (cca na 7-8cm)tak už jen dvakrát. Dávej jim jen tolik co želva sní během pár minut. Hlavně jí dopřej co nejpestřejší stravu. Sušené gamarusy, sušené krevety, patentky, nitěnky, ryby nakrájené na přiměřeně velké kousky (např. nástražní rybky - zmražené se krájí nejlépe), malinké akvarijní šnečky, drobné nebo nasekané žížaly a směsi a granule určené pro mladé vodní želvy. A do vody dávám želvíka - vápníkový blok pro úpravu vody a zároveň zajišťuje i vápník pro správný vývoj krunýře
Mnoho zdaru v chovu :-)

Sušené gamarusy, sušené krevety, patentky, nitěnky, ryby nakrájené na přiměřeně velké kousky (např. nástražní rybky - zmražené se krájí nejlépe), malinké akvarijní šnečky, drobné nebo nasekané žížaly a směsi a granule určené pro mladé vodní želvy.

tak z uvedeného krmte pouze: patentky, nitěnky, ryby nakrájené na přiměřeně velké kousky (např. nástražní rybky - zmražené se krájí nejlépe), malinké akvarijní šnečky, drobné nebo nasekané žížaly.

zbytek je k ničemu (slušně řečeno ;-) )

mě osobně taky. :-)
důležité je aby měla všechny potřebné vitamíny a minerály pro svůj vývoj. Já bych krmila ráno a večer. Jde jen o to aby se nepřejídala to jim nesvědčí. Co se týká granulí- ty bych osobně úplně nezavrhovala. Některé jsou opravdu kvalitní a obsahují potřebné minerály a vitamíny a potřebný vápník. Ale to je můj názor.

Co se týká granulí- ty bych osobně úplně nezavrhovala. Některé jsou opravdu kvalitní a obsahují potřebné minerály a vitamíny a potřebný vápník. Ale to je můj názor.

Můžete pro podporu "svého" názoru uvést konkrétní značku granulí a jejich složení, že bychom se o jejich "výhodnosti" bavili konkrétně?:-)

Jinak já bych mrně krmil taky ráno a večer, a jen občas vynechal 1 krmení.

já ze "sušeného" používám :
Turtle Blend Adult - směs konzervovaných velkých krevet, žížal a cvrčků
Sera Raffy Mineral - složení:
Kukuřičný škrob, pšeničný lepek, rybí moučka, pšeničná mouka, pivovarské kvasnice, rybí tuk, sušená vejce, fosforečnan vápenatý, Gammarus, sulfát hořčíku, chlorid vápenatý, kopřivy, vojtěška, bylinný, moučka z mořských řas, paprika, špenát, petržel, spirulina, mrkev, česnek.
Přísady na kg
Fe (E1) 61.8 mg, Zn (E6) 61,9 mg, Mn (E5) 3,8 mg, vitamin A 30000 IU, vitamín B1 30 mg Vitamin B2 90 mg, vitamin C 550 mg, Vitamin D3 1500 IU, vitamin E 60 mg.

Analytické složky:
0,9% fosforu
Hrubý popel 4,2%
Hrubá vláknina 3,2%
Surový tuk 4,5%
30,3% hrubý protein
Vlhkost 5,2%
Vápník 2,6%

Rozhodně si nemyslím že je dobré krmit jenom granulemi. Můj želvák to dostává "navíc" k tomu čím ho krmím normálně. (Viz můj návrh jídelníčku výše) Gamarusy a sušené krevety dostává jen jako mlsku :)

Ráda si k tomu poslechnu váš názor a přiučím se. Předem dík :)

Turtle Blend Adult - směs konzervovaných velkých krevet, žížal a cvrčků
ač složení nevypadá vyloženě odpudivě :-), není uveden způsob zpracování ?, čím ? či jak? konzervováno...:x:
a kolik čeho tam vůbec je, o jakostních znacích nemluvě...

Za to ty Sera Raffy Mineral jsou jasnej humus a tahák na peníze pro "líné mudly" :-)

Kukuřičný škrob, pšeničný lepek, pšeničná mouka,....jasnej odpad z "lidské" potravinářské výroby a pokud dodržují pravidla, tak toho, čeho je nejvíc, by mělo být uvedeno jako první atd...sestupně

Opravdu si myslíte , že pro masožravé mrně (i dospělce)je prospěšné rvát do něj Kukuřičný škrob, pšeničný lepek, pšeničnou mouku?
Rozhodně to nemá s "náhradou" přirozené potravy vůbec nic společnýho :-(

Kde by k tomu v přírodě miminko "emerický" želvy (vlastně jakýko-li želvy) přišlo ? :x:
Za mě teda tohle ani náhodou ;-).Na to mám ty svoje "potvory" moc rád.

Turtle Blend Adult - nevím konkrétně jak a čím konzervováno, pixlu teď doma nemám, ale tipovala bych možná nějaké tepelné zpracování- fakt netuším. Je to prostě plechovka a ta když se otevře tak jsou tam žížaly, cvrčci a krevety nevím čeho kolik, nepočítala jsem jednotlivé kusy :-D není to v žádném láku, jen tak "nasucho" zadělané do plechu. Až koupím novou, tak jestli nezapomenu opíšu etiketu a hodím to sem.
Ráda si poslechnu váš názor k tomuto výrobku. (A nemyslím to ironicky, vážně mě to zajímá :-) )

Jinak co se týká té Sera Raffy Mineral, neříkám že je to náhrada přirozené stravy, to určitě ne! :x:
Ostatně to nejsou žádné granule ;-)
Ale taky si nemyslím si že by želvě ublížilo když týdně sežere pár granulí (při krmení prostě přihodím tři, čtyři granulky)a jinak se cpe rybama, nitěnkama, žížalama, cvrčkama...... apod. :-)

ale ještě se vrátím k těm vitamínům a minerálům - myslíte si že je tedy při pestré stravě zbytečné je přidávat? nebo jak vit a minerály řešíte v chovu vy?

děkuji za odpověď a trpělivost ;-)

Ale taky si nemyslím si že by želvě ublížilo když týdně sežere pár granulí

jak už psal Lupus- proč cpát do želv zbytečně obilniny, které tvoří hlavní složku běžně dostupných granclí a které vodní želvy ani neumí strávit? Proč je cpe do granulí výrobce je jasné, jsou levné a dodají granulím objem. Co na tom, že si s nima želví tělo neporadí a majitel se pak akorát diví, že má rychle zasviněnou vodu a na stěnách, vybavení ubikace a krunýřích želv se tvoří slizký povlak. Navíc teda želvy krmené granulema mají tendence k zatučnění.

Co se týče konzervovaných breber- to je takový problém koupit to zamražené a dát do mražáku, nebo živé a zamrazit? Mrazák má doma snad každý. navíc to vyjde levněji než ta konzerva a je to pro zvíře zdravější.

Jinak já žížaly kupuju z potřeb pro rybáře (po netu) a skladuji je živé v bedničce s hlínou, v chladnu tak vydrží 2 měsíce.

Tyhle granule a konzervy jsou obchod s lidskou hloupostí a leností, nic víc...bohužel na úkor zvířat.

co s týče nějakých dalších vitamínů a minerálií, tak moje želvy mají akorát volně přístupnou sépiovku, do které si občas hryznou. Ale pokud se krmí celýma rybama i s kostma, šnekama i s ulitou, žížalama atd, tak želvy nedostatek minerálií rozhodně nemají.

Bavit se v dnešní době o vyhovující stravě našich chovanců je docela paradoxní... My sami do sebe valíme množství barviv, konzervantů, dochucovadel atd... Pro příklad maso zakoupené v řetězci kaufland.
vepřová kýta: Vepřová zadní kýta 85%, jedlá sůl, glukozový sirup, regulátory kyselosti: E331, E262(i), E262(ii), E500.
Abych řekl pravdu tak se v těch číslech nevyznám, ale určitě nám po nich neroste úsměv na tváři.

Ono stejně deklarované složení je hodně rozporuplné... Nevypsat o jakou bílkovinu, tuk se jedná je jako nenapsat nic... Nebo co si mám představit jako Hrubý popel? A ta vláknina??? I když asi bude lepší než množství soli z řas, krylu, gamarusu, mušlí a hlavně ryb ze kterých se tyto krmiva často skládají.
Želvy se při lovu řídí převážně čichem, tak proč přidání umělých barviv???

Co se týče konzervovaných breber- to je takový problém koupit to zamražené a dát do mražáku, nebo živé a zamrazit? Mrazák má doma snad každý.

To sice ano, ale ne každý skousne mít mrazák plný žížal, cvrčků a jiné havěti. To leda až budu mít vlastní byt. :)
Ono stačí že mí mravenci zimují v lednici...

Tak si říkám že když želva zbaští pár granulí, je to asi jako já když slupnu sáček zeleninových brambůrků. Zdravé je to jen teoreticky :-)
Díky za fajn diskuzi.

Mozno si zozen akvarko a par "pavich ocek" (poecilia reticulata), mnozi sa to ako kraliky a zelvy budu nadsene, plus, mas istotu co im davas za potravu. Nebolo by od veci hodit im do bazenika zaburinku (lemna minor), mne to scripta normalne zrala ;). A ako pise lupus, hlavne cerstva potrava (ryby, zizaly, sneky), tie susene krevetky im sice z casu na cas neublizia, ale nemal by to byt primarny zdroj.