Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kolik krmit

Caute
mám mlade zelvy nadhrne (5cm), a chci se zapta kolikrat za den ji krmit. Jestli ji davat zrat po cely den nobo to rozdelit treba do dvou krmeni a vic nic ji nedavat.

Dekuji za odpovedi David

Bavit se v dnešní době o vyhovující stravě našich chovanců je docela paradoxní... My sami do sebe valíme množství barviv, konzervantů, dochucovadel atd... Pro příklad maso zakoupené v řetězci kaufland.
vepřová kýta: Vepřová zadní kýta 85%, jedlá sůl, glukozový sirup, regulátory kyselosti: E331, E262(i), E262(ii), E500.
Abych řekl pravdu tak se v těch číslech nevyznám, ale určitě nám po nich neroste úsměv na tváři.

Ono stejně deklarované složení je hodně rozporuplné... Nevypsat o jakou bílkovinu, tuk se jedná je jako nenapsat nic... Nebo co si mám představit jako Hrubý popel? A ta vláknina??? I když asi bude lepší než množství soli z řas, krylu, gamarusu, mušlí a hlavně ryb ze kterých se tyto krmiva často skládají.
Želvy se při lovu řídí převážně čichem, tak proč přidání umělých barviv???

Co se týče konzervovaných breber- to je takový problém koupit to zamražené a dát do mražáku, nebo živé a zamrazit? Mrazák má doma snad každý.

To sice ano, ale ne každý skousne mít mrazák plný žížal, cvrčků a jiné havěti. To leda až budu mít vlastní byt. :)
Ono stačí že mí mravenci zimují v lednici...

Tak si říkám že když želva zbaští pár granulí, je to asi jako já když slupnu sáček zeleninových brambůrků. Zdravé je to jen teoreticky :-)
Díky za fajn diskuzi.

Mozno si zozen akvarko a par "pavich ocek" (poecilia reticulata), mnozi sa to ako kraliky a zelvy budu nadsene, plus, mas istotu co im davas za potravu. Nebolo by od veci hodit im do bazenika zaburinku (lemna minor), mne to scripta normalne zrala ;). A ako pise lupus, hlavne cerstva potrava (ryby, zizaly, sneky), tie susene krevetky im sice z casu na cas neublizia, ale nemal by to byt primarny zdroj.