Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Svlek M. viridis

Zdravím, mám menší problém s mím samcem M. viridis, v sobotu jsem viděl první náznak svlékání, tak jsem více porosil, bohužel ještě dnes není dosvlékaný celý. Mám ho namočit v teplé vodě a dosvlékat, nebo to u takhle starých hadů (6 let) trvá dýl? Děkuji

Ach jo, měla už za sebou dva svleky v pořádku, prospívá v pohodě, akorát tohle se mi nějak nezdá, tak se ptám jestli tomu mám dát volný průběh nebo to dosvlékat. Co víc?

Najdi si prosímtě něco čím se zabavíš jelikož ty tvoje trapný narážky mě už nebaví ;)

:-D

Raymane, had se svlika naraz ne na etapy.. Teda nekdy si opocine treba u toho, ale netrva to dny.. Takze mas blbe minimalne vlhkost, ci paraziti jsou take mozni. Hada proste odmoc, pokavad to ma cerstvy, nebo ho dej do plastove bedny s mokryma vlaznejma rucnikama, nenech ho prchladnout, bud se mezi temi rucniky dosvlekne sam,nebo mu pomuzes. Pak si zjisti jake mas podminky, pac pri dobrych podminkach had se svleky problemy obvykle nemiva. Takze si to nastuduj at nemas problemy zas.. Nejsou to hadi pro kazdeho..

Poslechni rady Radara...
Jinak musím dát cejnovi za pravdu.
Neznám tvé chovatelské schopnosti a zkušenosti. Ale pokud nevíš jak se had svléká a co s nesvlečeným hadem:?::-/::), pak nechápu že si se pustil do chovu viridisky.
Možná ti ze základních informací o chovu viridisek přijde jejich chov snadný, ale k jejich chovu je potřeba už i určitého chovatelského umu a citu. A k tomu se prostě musí každý chovatel propracovat letitejma zkušenostma.
Pro chov viridisek platí doslova; ,,..když dva dělají totéž, není to vždy totéž"!
To opravdu nejsou hadi pro začátečníky.
PS: Hlavně né teplou vodu, ...ale jak píše Radar - vlažnou.

První svlek po pořízení byl OK a druhý se nepovedl i přes vyšší vlhkost..kůže byla celá potrhaná tak jsem ji vzal do teplé vody a ta po chvilce slezla téměř sama..vodu jsem měl 30°C a viridiska držela jak přibitá..od tý doby je klid..myslím že koupel nebo pobyt v teplých vlhkých ručnících ji neublíží..

Odmočit,můžeš použít odličovací tampony a VELMI opatrně sundávat pomocí pinzety.Z očí bys to měl určitě sundat,ale opravdu to musí být hodinářská práce,žádné zbrklé násilí!Příště si pohlídej při svleku vlhkost aby se to nemuselo celé znovu opakovat.