Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dotaz k větrání terária

Zdravím,
sehnal jsem za flašku toto (viz foto) skříňoterárko 80x60x130 cm. Přepažil sem ho, začal s pozadím atd. Všechno dobrý, ale s takovýmhle systémem uchycení dvířek jsem se ještě nesetkal. Po celém obvodu dvířek je cca 0,5 cm škvíra a jinak má větraný pouze horní roh. Chtěl bych poprosit zkušenější o radu, zdali je to vhodně řešené větrání? Přijde mi to možná málo, tak váhám, jestli nemám seříznout přední 15 cm vysoký soklík o 6 cm a dát po celé přední šířce nerezové jemné 6 cm vysoké pletivo? A co ta škvíra okolo, nebude dělat třeba průvan?

Větráním opravdu nic nezkazíte, "nevětráním" neboli špatným odvětráváním tj. špatnou CIRKULACÍ vzduchu, můžete zkazit lecos. Představte si, jak tam asi ten vzduch cirkuluje, když je mřížka jen v jednom růžku?! Asi hodně blbě.

Občas mi to přijde,že už se nedělají terárka,ale klece.Pak se nedivte,že se vám točí hodiny jak o závod a teplotu stejně neudržíte.Já bydlím v paneláku s plastovýma oknama,celý zateplený 12 polystirenem,nevětrám vůbec pravidelně,a že bych se dusil a po stěnách mi stékala voda?A to mám doma přes 40 terárek,a těch kytek!!Takže vody celkem dost....

S tím samozřejmě souhlasím (až teda po ty Watty). V příspěvku jsem se zaměřila pouze na dobré odvětrávání, což je základ. Neznamená to ovšem, že budu mít místo terária klec, ale že větrací otvory umístím správně kvůli dobré cirkulaci.

vyuziji toto tema - mam terarium D60xV40xS35,koupene uz hotove,jenze vetrani je pouze v hornim dilu vzadu po cele delce (60 cm) a o sirce 8 cm,jinak je to vse..je nejaky zpusob,jak muzu pridat vetrani? terko je cele sklenene a netusim,jak bych mel rezat do skla nejakej diry..
diky

Mám pro tě skvělý nápad.Vezmeš talíř,položíš na něj zvíře,mamince si řekneš o záclonu a tu přes to zvíře přehodíš.No a máš parádní terárko, po kterém toužíš...Pokud jsi tele na rosení,tak ten talíř dej radši dnem nahoru,at se ti chovanec neutopí....No víc ti asi neporadím..

Já se vám do toho nechci moc motat,ale větrání by mělo být voleno,podle druhu zvířete.Alespon já to tak dělám.U hada stačí proužek na stropě,chameleoni a ještěrky celej strop a pruh dole.Gekoni nevim,ty nechovám.A pořádně vohulit světlama,at se kolečko točí,to je základ.Nějaký minonky jsou na mícu.:-D

strastav- i já jsem ti v nějakém vláknu napsal, že jsi arogantni a tys mi napsal, že to byla ironie, jak vidím, tak ti to píše už více lidí.
To větrání, že stačí? Já mám u gekonu větrání vždy co nejvíc, ale zas ne moc.
Mám hodně terárii s kůry a když je to málo větrané plíseň se objeví okamžitě.
U malých terárek,..mužu ti napsat přesně 25x25x40 DxŠxV jsem měl větrání, tak 5cm lištu, do 3dní tam bylo plísně, jak naprc*né, jak jsem vrchní větrání zvětšil na 15cm a až potom to bylo dostatečné větrání.
Jednalo se o terárium, kde se rosilo více jak 2x denně.
D60xV40xS35 těch 80mm stačit nebude, ale zase záleží na druhu terária (biotopu), ale i kdyby to bylo pro vousatky, tak by tam při každém hovně byl smrad, jako kráva!

Melda u těch gekonu si myslím, že to bude podobné, jako u ještěrek, jen né tolik světla a takové W.

Ajéje! MUDr. Strastav a jeho psychologický rozbor mojí mysli... Musíš to pořád dělat? A navíc špatně? Co takhle hodit do placu nějakej důkaz toho tvýho tvrzení, raději než všechno negovat jak jantar.

Jo a mám pro tě skvělý nápad. Přestaň říkat dětem o pomoc při vymýšlení "vtipných" odpovědí... Je to horší než moc špatný. Fakt!