Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vícedruhový chov hmyzu

Zdravim zdejší, dají se v tera velikosti 45x35x30cm chovat společně nějaké běžné druhy zlatohlávků, mnohonožek a švábů (např šváb madagaskarský, pachnoda marginata a mnohonožka nevimjaká) popřípadě by šla zařídit větší nádrž, jedná se o ukázkové tera (obchodní dům)nejde mi o nějaké extra množení ale o to aby se tam nějaká ta reproduktivní populace udržela (jestly třeba nebudou šváby a mnohonožky požírat zlatohlávčí larvy, u mnohonožek nevim jak to je jestly kladou vejce nebo "nymfy") Díky

Při vhodném výběru druhů,dostatečné velikosti terária a dostatku potravy by se tam mohly nějaké druhy udržet i množit.
Akorát tam většinou lidi zrovna nic moc neuvidí,švábi i mnohonožky žijí celkem skrytě,zlatohlávci jako larvy taky...
Jeden známý teď něco podobného zkoušel a spíš mu larvy zlatohlávků žraly malé mnohonožky...ty kladou vajíčka v hliněném obalu,ve kterém dochází k dalšímu vývoji a ven vyleze už malá světlá kopie dospělce s několika páry noh.
Původní terárko je ale celkem malé,hlavně je potřeba tam dát dost vhodně upravené hrabanky.
A tak či tak ti tam nakonec nějaký druh bude prosperovat víc a jiný zase strádat,kanibalismus,stres atd...chce to zvolit nějaké nenáročné a neagresivní druhy.