Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zvláštní chování u zvířat

Ahojky, předchvilkou mě napadlo založit toto vlákno, tak doufám, že tu ještě nikde takové není. Bylo by zajímavé zjistit, co neobvyklého vaše zvíře dělá. Napadlo mě to když jsem skusila dát svým čínským křepelkám krmení z ruky, jenže samička se až moc bála si to vzít, tak odvážně začal sameček, jenže jsem si všimla, že vždy došel k Samičce a krmení položil před ní, nevím jestli je toto gentlemanské chování normální, ale opakoval to dokud měla hlad. Přišlo mi to zvláštní a tak mě napadlo, jestli se Vám také néco takového stalo

moji agapornisové to měli tak, že sameček musel každou novou věc "schválit k použití". A dělali si schválnosti. Takže když samice měla hlad, tak na něj dotírala, ať ji ten nový lákavý trs krmení schválí a on jakoby nechápavě překvapenej předstíral, že sám nemá hlad a jen se jakoby divil co po něm chce a proč dotírá. nebo si schválně jeden, kterýkoli sedl tak, aby druhý nemohl ke žrádlu a dělal dotčenýho, když se ten druhý natahoval přes něj, jako by říkal, co do mě strkáš, když si tu sedím. nebo si otřeli umaštěnej zobák druhýmu do peří, ale za to pak od něj schytali klofanec, protože to už je vážně moc. ale spali stulený k sobě .

..... a jednou jsem taky krmila divokou vyhladovělou straku a zkoušela jestli si vezme pochoutku, živý hmyz z ruky, nebo si netroufne a ona předvedla ukázkové tzv. přeskokové chování - předstírala spánek (tj nějakou činnost úplně od věci) a to tak dokonale, že mě to úplně zmátlo - klesala a padala ji krásně hlava, aby se s trhnutím zase "probudila" a tak oddálila to dilema, zda si hmyz vzít nebo ne