Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Heterodon po zimování nežere

Zdravím,
moje samice H.nasicus po zimování nechce příjímat potravu-mrtvé medvědy a skákavky.Ať dělám,co dělám,vždycky se akorát naštve a syčí o 106.Před zimováním mrtvou kořist normálně brala, zkusím ještě koupit nějaká odrostlejší živá holátka. Asi to chce jen čas,na svlek moc nevypadá,ale blbě se mi to u nich poznává.
Ohledně podmínek chovu:plast.box,bukové štěpky,několik úkrytů,vyhřívám lokálně topnou folií cca 1/4 dna.
Zimování měla trochu tvrdší,cca 6-12C,teploty kolísaly.Odzimována byla postupně.
Stejně starý samec si vzal medvěda bez problémů,teď půjde zdá se do svleku.
Nemáte někdo nějaké rady nebo připomínky,co by mohlo být špatně?Asi jsem zbytečně nervózní a musím vydržet...chtěla jsem samici pořádně vykrmit a zkusit letos první odchov...

Díky, Helča

ahoj,díky všem za rady a tipy!
Bohužel mi ta moje mrška stále nežere,zkoušela jsem kus kuřecího masa a živého medvěda a nic,akorát na medvěda dělala taky zabijácký zastrašování...to jí de dělat dobře na cokoliv:-)
Napachovat rybkou či tuňákovou šťávou zkusím o víkendu, snad to zabere. Hlavně mě trápí,že už to je subadultní zvíře, co předtím žralo dobře, na váze sice nijak neztrácí, ale stejně...stává se vám to po zimování i u jiných druhů hadů?
Co jsem četla,tak v přírodě loví spíš žáby,čím to,že se vám tak chytají na rybí pach?

Ahoj, já s tuňákem mám špatný zkušenosti, ani heterodoni ani lystrophisky to nechtějí. Heterodoni se mi po zimování rozežírají taky pomaleji, ale zimuju na 15°C, možná to tvrdší zimování je trochu zpomalí. Zkus jim dávat hejbací zvířátka, ideálně medvídky nebo větší holata a oni si vezmou. Napachování asi moc nepomůže.
Holt to chce u hadic trpělivost - já krmím rhynchophisky akvarijníma rybama, lystrophisky žerou filé a zbytek té svoloče naštěstí žere myši v různé velikosti ;-)

Mne tiež momentálne odmieta žrať, ale to ani nezimoval, len zrazu prestal žrať, nezvlieka sa ani nevyzerá byť chorý, skúšal som aj škrečka namočeného v lososovi a nič, aj holíčatá namočené v tuniaku a vôbec nič, aj kuracinu, už 10 dní nič nežral...

Vedeli by ste mi pomôcť?

Zdravim, vyresil jste to nejak?

Privezla jsem si rocniho samecka a nejde absolutne na nic. Predtim pry zral normalne jak divý, od prevozu ani tuk, podminky chovu stejné.. holata jsme jakkoli rozkrajeli, narezali, napachovali, nejde ani na kureci..
Nevim co s nim, uz mesic nezral :/