Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli je pro mě, jako začínajícího teraristy, gekončík noční vhodným plazem. S ještěry zatím nemám zkušenosti, ale gekončík je velice hezké, a prý i nenáročné zvíře vhodné do začátku. Chtěl bych se zeptat jestli když chci chovat jen jeden exemplář (alespoň do začátku) je vhodnější třeba samička, že není narozdíl od samečka teritoriální a tudíž na mě třeba nebude útočit při manipulaci, nebo jestli je to jedno. Dále taky odcením jakékoliv rady a poznatky z vlasntích zkušeností :)

Mě teda nezaujal žádný levnější gekončík. Ale myslím si, že má celkem špatné fotky.

Tady jsou celkem levní gekončíci na to, jak jsou vyšperkovaní nabidka
Jinak na burze v Brně je jeden týpek, co má Hypa/Superhypa http://tera.poradna.net/file/view/14718-p1090885-j pg cenově je hodně nízko - kolem pětistovky, jelikož se to tady prostě neprodá.
Jestliže ti jde fakt o peníze, tak na burze jsou VŽDY nějací gekončíci za 250Kč, věkově tak měsíc, dva.

Jo fotky ma nic moc, ale treba ten SH bude myslim celkem pekny. Jak jsem psal - uz tu situaci par let moc nesleduju, zvirata ktere jsem chtel mam, dari se jim dobre a tlupu rozsirovat nepotrebuju. Jen si pamatuju ze Dolezelovi meli kvalitni chov. Z nekterych tech velmi levnych na burzach bych mel celkem strach, ale souhlas ze kolem petikila se da uz koupit pekne mlade.

To je foto jeste malinkeho mrnatka, jak rostou tak se to dost meni. Klasicvky zbarveni jsou jako prcci kontrastne cerno - zlute pruhovani, albino pak maj misto cerne spis ruzovou az svetle hnedou - nemaji cerne barvivo. Takhle hnede jsme meli spis male superhypa - hypa, a ta hneda postupne uplne zmizi - zustanou jen zlute/oranzove.

Klasika kratce po vylihnuti: http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/ Jestirci/jestirci-19-6-2011-b.jpg

po mesici a neco:http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/ Jestirci/prcci-3-8-2011-b.jpg

2 mesice ma neco: http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/ Jestirci/DSC_7675.jpg

(aspon doufam ze je to stejne mlade, jiny odchov jsme tehdy nemeli :) )

A ať nemusím zakládat nové vlákno...asi je lepší než nějaké terarijní sety koupit terárko a zbytek si dodělat že ano? Jaký je asi nejlepší, nebo možná nejjednodušší způsob jak jim vytvořit nějakou skalku? Nebo prostě pozadí do terárka. Četl jsem že se často dělá s polystirénu.

Ahojky nejlepší je si udělat vše sám jak terárko tak vnitřek, není na tom nic složitého, určitě tady návod najdeš, já to řeším tak že nalepím polystyren na terárium po té naleptám benzínem(musí se dávat pozor aby se nedalo benzínu moc protože pak to vyžere až na terárium :-D ) po té vezmu lepidlo na dlaždičky udělám si kaši a štětcem natřu na polystyrén cca 3-4-5 záleží jaká bude konzistence já dělám tak nějak jako pasta a dělám 3-4 vrstvy, po té vezmu tónovací barvu podle sebe si udělám barevnou variantu natřu cca dvakrát, a jako poslední věc natřu lakem s atestem na dětské hračky a styk s vodou. Stejně můžeš dělat úkryty, skály, bazénky vytvaruješ a postup je stejný.

Zdravím tak jsem se rozhodl že udělám gekončíkům velkou zadní i boční stěnu z polišu a napadlo mě, první jsem dělal že jsem ji prvně natřel řičí maltou a potom vodou ředitelnou glazurou a posypal pískem a tu druhou že bych zkusil nechat jen tou maltou, ale nevím jestli by jim to nevadilo kvůli cementu, když oni to tak rádi olizují :) co myslíte? Díkec

Ano, presne tak. Skodlive to neni, max. do sebe dostanou nejake ty mineraly :) Mne se lak na tom nelibi, zkusil jem si to na mensim kousku. Takze dle Krokodylovy rady kdysi davno jsme delali povrchovou upravu hrubou akrylatovou omitkou a na plosinky sypu pisek. Myslim ze by sel i samotny "beton", ale asi nebude tak odolny.

O to by asi nešlo že by byla pevná spíš bych se bál aby mi časem neopadala, přece jenom není dělaná na velký plochy, já se doma stejnak nudím takže když se nepovede začnu znovu :D Jen se mi právě na spírovačce líbí že si můžu vybrat i barvu.