
Pagekon řasnatý
Ahoj, chtěla bych si vyjasnit teploty při chovu ciliatů, jelikož se názory různí. Potřebovala bych trochu konkrétní čísla, protože "pokojová teplota" je dost všeobecná informace.
Proto by mě zajímaly požadované denní a noční teploty. POkud bych nepřítápěla ani nesvítila, byla by teď denní teplota pokojová max 19 st. a noční 16 st. To asi nebude ok, že? Takže může mi někdo poradit minimální možné teploty? Díky
Přesně tak,to že se to někde píše neznamená že to je pravda,neříkám že všichni ciliáti milují teplo ale psát že 28-30 stupňů je pro ně kritických je blbost,protože tam kde visí mám změřeno 32 stupňů a to už by musely padat jako hrušky samozřejmě se bavíme o dospělých nevím jak to snáší mimina,dokonce jim nevadí že jim ta žárovka celý den pere do očí.Navíc ciliáti žijí vysoko ve stromech takže podle mě tam ty teploty v pravé poledne určitě nebudou 24.
Nasi kdyz dorustali tak jsem je stehoval do obyvaku do extra terarka - teplo jim nesvedcilo, nebyli z teplot nad 27 zrovna nadseni. Jinak zajimave statistiky co jsem ted nasel:
http://www.holiday-weather.com/isle_of_pines/avera ges/#temperature
- docela zajimave vzhledem k zemepisne sirce, kdy "o kus vedle" v australii byva mnohem vic.
Jen jako zajimavost, ne pokus o flame.
No fakt je ten,že já teda v paneláku mám celý léto ke třicítce,celou zimu topím a zrovna ciliátum jen dosvětluju ůsporkou,ale myslím,že pod 25 se taky nedostanu ani přes noc-mám smůlu,jsem ženatý a manželce je kolikrát zimička i v létě v Chorvatsku na pláži-....A vajec mám furt mooooc.Já to mám zas tak,že obě samice jsou přes den zalezlé v kytkách a samec se vystavuje na šoupačkách u žárovky....
Jen tak informativně skus tam u té žárovky proměřit teplotu
Tak pod tou ůsporkou mám 29,tak jsem hned prohrabal substrát,když už jsem tam vlezl,a další dvě vajíčka...
Není zač, mužu říct, že ano měl jsem možnost bavit se s kolegou, který je opravdu viděl ve volné přirodě (kde trávil dovolenou)
A nebo tady zase opisuješ nějaký článek,přesně jak píše Radek?Asi jako že hroznýši dorůstají 5,5 metru,jak se píše snad všude?
nemám potřebu nic opisovat, mě stačí, že jsem měl ciliaty snad při všech teplotách a po 2-3letech zkoušení snad mužu napsat, že vím co a jak.
Super, udělal jsi to za mě. Děkuju.
Napíšu to tak, při teplotách kolem 20-25°C nejsou žádné problémy. (pokud jsou dodržené správné nároky na chov)
Teploty nad 25-28°C problémy se snůškami se svlekem a snůšky neby-li tak časté.
Teploty 28-30°C kolem 2let a
Dost dobře nechápu, proč někdo drží ciliáty v trvalé teplotě 28 až 30 stupňů - aby mohl napsat, že tudy cesta nevede?
ciliati mě v té době stáli kolem litru za 0,0,1
Při 28-30°C stupních byli kvuli nedostatku místa a jak dříve bylo psáno na "webech" ničemu to nevadi, jak tady sami píšete. (když s tím vlastně nemáte delší zkušenosti a nevíte co jaké teploty můžou udělat)
Ty teploty 28-30°C měli poklesy na cca 23°C a jak jsem psal
Tak vám tedy všem děkuji no
. Bohužel v tom mám hokej, takže se ještě jednou ptám: Když teď v zimě mám denní teploty cca 22-24 st, a noční cca 16-17 stupnů. Je to ok nebo s tím mám něco dělat? Je to mládě 4 měsíce.
Docela jste se tu stala svědkem ciliátích bojů, že jo? Já osobně bych radil tu noční teplotu trochu zvednout - jedna dvě noci určitě nevadí ale trvalejší pokles k 16 je docela dost, zvlášť když jde o mládě. Ale ono se už snad bude oteplovat... Jinak ciliáti jsou poměrně nenároční, sama jste tu mohla číst o rozpětí skoro 15 stupňů. Já osobně už skoro pět let odchovávám ciliáty a teplotu nijak neřeším, snad jen v létě při inkubaci vajec používám inkubátor a chladím na nějakých 23 až 24. I když v paneláku, kde to ani v zimě neklesne pod 20 se mi to mluví... (momentálně mám v odchovnách 18 prťat a všechno je OK).
Díky moc. Zvednout noční teplotu neni problém, udělám to topným kabelem. Jak už jsem psala, s gekony, kromě kdysi gekončíků, nemám moc zkušenosti, vůbec s nočními tvory, takže jsem sice měsíce študovala, ale praxe je prostě praxe. Tak ještě jednou díky.