Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neplánované páření

Tak se mi (teď už vím, že mojí vlastní blbostí) podařilo napářit Užovku červenou. Potřebovala jsem spravit v teráriu světlo, sameček mě pořád otravoval a šmejdil po ruce, tak jsem ho na pár minut šoupla vedle k samičce. Bláhově jsem si myslela, že se nic nestane, že na to potřebují čas a klid a než jsem světlo zprovoznila, samec už bohužel ležel na samičce. Problém je v tom (pro samičku), že mají teprve 1 rok a 7 měsíců, délku něco kolem 1m. Teď mám strach, že o samičku přijdu. Asi blbý dotaz, ale existuje nějaká pomoc nebo mám jen čekat, jak to dopadne? Popřípadě spojit se hned s veterinářem? Děkuji za pomoc.

Budu pokračovat ve svém vlákně. Vím, že se tu psalo, že samice dokáže uchovat sperma a naklást další oplozenou snůšku bez páření. Je možné, že ta má samice by kladla znovu. Zdá se mi zase hodně tlustá, jako před tím, tu první snůšku nakladla 21.4. Není to nějak moc brzy? Chtěla jsem jí dát rok oddych, ale tohle asi neovlivním,že?

většina mnou chovaných gutek dokáže na jedno páření udělat dvě snůšky ,druhá bývá trochu slabší-mín vajec,víc neoplozených,občas pomůže po první snůšce nové připuštění,po snůšce krmím samici téměř obden malýma skákavkama ale asi jenom měsíc aby nebyly problémy s vajíčkama ,samice pokud možno neberu do rukou ,netahat nedlachnit jakminule,krabici s rašeliníkem a klídek

Tak super, díky za uklidnění. Strašně se těším, protože by to byl můj první odchov. Jinak mláďata mám po rozkrmení domluvená, že si vezmou v našem zveráči. Zatím to vypadá, že mě taky čeká ještě jedna snůška :-D To už budu (snad) chytřejší. Takže mám čekat, že to brzy bude? A těch 65 bylo z kolika snůšek?::)

mám skupinu 2,4 takže od čtyř samic, ale nějaké vejce mi posr.l inkubátor byl by ještě větší počet, musím udělat nový nebo koupit, jjj myslím, že se dočkáš druhé snůšky..na samici to poznáš
za kolik Kč dáváš mláďata do zveráče? kdyžtak SZ ať to tu neprasíme ;-)