Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem předávkování vit.D :-(

Dobrý den, prosím Vás zkušené o radu.
Nerada píšu tenhle dotaz, ale musím.... Naše skoro roční agama přestala žrát, nejdříve jsme si mysleli, že zimuje. Po nějaké době se nám přestalo chování agamky líbit. Po poradě se zkušeným chovatelem a probrání všech okolností (jaké má agama terárium, teplotu, osvětlení, potravu - vše v pořádku), jsme k našemu zděšení zjistili, že jsme si s největší pravděpodobnosti naší agamu předávkovali tekutým vitamínem D :-( Agama je nyní v tomto stavu: cca již druhý týden nežere, pospává, spíš jen pije.
Otázka zní - netrápí se?? je šance, že by se ještě zmátořila, nebo ji chudinku radši nenechat trápit :-(
pokud je předávkování definitivní, za jakou dobu agama odejde?
Děkuji všem za rady.

Tak nemusi to zabit zvire okamzite, otazka kolik toho vubec ta agama dostala.

U lidi:

Projevy předávkování

Z všech vitamínů je předávkování vitamínem D nejnebezpečnější. Při nadbytečném příjmu dochází k nevolnostem, zvracení, ke zvýšení krevního tlaku, projevuje se výrazná nechuť k jídlu, pocity žízně, svědění pokožky, průjmy a snižování tělesné hmotnosti.

Při současném podávání vyšších dávek vitamínu D s mlékem může nastat zvýšené vylučování hořčíku.

Za již značně rizikovou hranici se považuje dávka kolem 100 μg. Dlouhotrvající nadbytek vede k nadměrnému ukládání vápníku, především v ledvinách a může vést až k jejich selhání.