Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytopení terária pro Furcifer Pardalis

Potřeboval bych poradit jakou žárovku dát do terárka pro Pardály mám 60x50x100 ŠxHxV větráni je ve stropě 40x50 a na předku dole 10x50 jaká žárovky by to podle vás vytopila na potřebných 26-28 stupň.
Píšu páč sem nešťastnej z toho, že reflektory 40w ani 60w to nevytopí a ani 50w bodovka to všechno sem si už koupil a tak místo dalšího utrácení zkouším radu ostatních abych ušetřil nějaký ten peníz..

No mě de o to, že pod světlem je nějakejch 36 stupňů, ale cca o 10 cm vedle je už jen 23 stupňů a v rozích a dole je 18 stupňů cože je pokojová teplota teď v zimě :/ tak se bojim aby to nebylo málo a to mám teď tu 60W žárovku přímo v terárku..
Plus bych se chtěl ještě zeptat jak bych měl vyřešit noční pokles teploty, když mě klesá k 16 stupňum v pokoji.. Topnej kámen nebo kabel mě příde k ničemu když budou chamíci spát na větvi..

Měř až plně vybavené terárium.
Jinak jestli tě to trápí, tak to vyřeší normální 40W kulatá žárovka v květináči. Já měl právě ve skleněném teráriu 40W bodovku a nic nevytopila. Teď tam mám 40W kulatou v květináči a hned se teplota zvedla.
S noční teplotou ti neporadím, já mám cca 19°C. Možná, kdyby jsi dal topný kabel do substrátu a teplo by šlo nahoru... Ale nechci ti blbě radit, nemám s tím nejmenší zkušenosti.

Myslím, že s tím nebudete mít žádný problém. Pokud máte dostatečně vysokou teplotu na výhřevném místě, netrapte se tím. V teráriu těchto rozměrů, s reflektory takové wattáže, navíc ještě po úplném vnitřním vybavení a osazení, bude teplota vyhovující. Teplotní gradient je v pořádku, chameleon se někdy velmi rád půjde ochladit do nižších pater.