Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkubacia hadích vajec

Dobrý som začiatočník s chovom hadov tak by som sa vás chcel spýtať na inkubáciu viac, možno sa spýtam a úplne absurdne otázky ale chcem byť na inkubáciu skvele pripravený som inkubáciu vajec .Rozmnožoval som het. python regius a pyhton reius albino .Chcel by som sa spýtať na tieto otázky:
1. či v inkubátore má biť vzduch.
2. či ich mám po určitej dobe otáčať.
3. alebo ich mám vlchčiť.
4. a posledná či ich mám nadrezávať vajcia tak ako to roby prehistoricpets.

ps. je to moja prvá inkubácia . :-D

1) jako že bys udělal v inkubátoru vakuum? :-) já mám v inkubátoru alepoň minimální výměnu vzduchu. pokud je uplně těsný, lépe tam vznikají choroboplodné zárodky.
2) pokud s plazím vajíčkem od nakladení byť jen jedinkrát otočíš, s velkou pravděpodobností o mláďata přijdeš. takže nehýbat.
3) vejce se ideálně dávají do lehce vlhkého substrátu. Přímo na vejce bych nerosila. já používám vlhký typ inkubátoru, takže vlhkost nemusím řešit.
4) jako nařezávat? na 99% se z vajec dostanou zvířata sami.. když nějaké vejce déle odolává a vše ostatní je vylíhlé, tak lze lehce naříznout.

Stará lednice nebo mrazák vyříznout větrání,termostat,nádoba na vodu,rošt,topný kabel nebo podložka.Topení je lepší dát na strop.
Pokud budeš chtít suchý inkubátor vynecháš nádobu na vodu a vlhkost udžuješ v krabičce s vejci.
Jak s vejci je psáno víše.Návodů na výrobu inkubátoru je plný net.Nabídek hotových je taky spousta.

Každýmu sedí jinej,ale v suchym můžeš inkubovat při různé vlhkosti,kterou pořešíš v individuálních krabkách podle druhu.Ve vlhkém ti bude držet stejná vlhkost a vylučuje to společnou inkubaci různých biotopů.
(Záleží na velikosti inkubátorů,ale pochybuju ,že budeš dělat inkubátor z velký lednice.Kde se dá dosáhnout rozdílu teploty a vlhkosti.)
Pořádně si to tady pročti a rozhodni se podle svého uvážení.