Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem H. Petersi - neustálé boje

Dobrý den :)

Potřeboval bych poradit.

Mám terárium 80x40x40, v teráriu je 5 úkrytů, dvě napáječky (a taky pro udržení vlhkosti), teplota 26°C-30°C před den, v noci okolo 20°C, vlhkost přes den 60%-70%, večer 70%-80%. Ráno doplním vodu do napáječek, večer trochu ostříknu vodou. Udržuju jeden kout suchý, druhý je vlhký. Kvůli případnému vyhřívání jsem pod zdroj světla a na jeho kraj umístil břidlici. Pravidelně de terária dávám cvrčky a ty mizí. Takže si myslím, že podmínky mají skvělé. Nicméně mám s nimi od začátku problém.

Samec jí méně a raději se schovává, ale samice je nenažraná a občas i aktivní. Samec je také menší.

Oba se ale pořád perou! Jednou už jsem je musel odtrhávat, když samice držela za bok v klepetech samce a ten se jenom zmítal. Často taky samec běhal po teráriu a samice za ním. Samice se dokonce nebojí použít ocas a snaží se samce trefit do boku. Už je to několik měsíců a pořád si na sebe nezvykli. Samce mám teď odděleného od samice, která si vesele žije sama v teráriu.

Oba dva jsem před umístěním do terária měl odděleně v přenosných boxech vedle sebe. Samci trvalo než si zvykl, samice žrala hned, ale dohromady jsem je dával až po dvou týdnech odděleně a po překrmování. Nicméně teď nevím co s nimi. Samce nemohu držet dlouhodobě v přenosném boxu a jedna samice na takto velké terárium je zbytečný luxus.

Chtěl jsem koupit jedno o kus menší terárium, protože i tahle velikost je pro dva luxus, ale takhle bych je musel držet odděleně ve dvou a to se mi nehodí.

Napadá vás co by mohlo být za problém?

Jeden ze šílených nápadů je, že ''samec'' je ještě mládě, což mi nesedí ani podle prodejce, ani podle internetu, ale je o poznání menší, klidně bych tipoval o svlek.

Díkes za jakékoliv nápady :)

loading...

samice dle fotky až tak tlustá není...ikdyž ono je to u štírů často blbě poznatelné....
Terárko mají veliké,nechal bych je spolu a víc krmil,ať samice nevyhledává za tímto účelem samce...no a přinejhorším samec padne...:)
Jinak velikost dospělců je dost různá a samci štírů žerou v dospělostí málo všeobecně.

I kdyby nebyla březí, tak dost přibrala oproti tomu jak vypadal před měsícem. Nechávat spolu je už nebudu, nevidím důvod proč bych měl zbytečně samce posílat na smrt. Krmil jsem je dostatečně, dokonce podle zkušeností jsem je i překrmoval, ale stejnak to bylo k ničemu. Když jednomu z nich ruplo v hlavě tak se snažil toho druhýho složit, ale velikostně to vyhrávala samice. Terárko bylo takhle velký kvůli tomu, že jsem plánoval víc kusů. Tomu jsem taky přizpůsobil i počet úkrytů a výhřevných míst. Do teď mi to vrtá hlavou... :i: Asi jsem prostě narazil na dva co si nesednou, jinak to nechápu.

Těžko říct je to možné, myslím že si nejsou asi souzeni :D protože to nechápu pralesní druuhy jsou moc společenské no asi si jen nesednou :D. A že vyhrává samice to je jasné :D je to jak u lidí proč by mlátil někoho s kým by se mohl spářit :DDD.