Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rack system - dospělé užovky

Dobrý den,
mám dorůstající tria E.obsoleta lindheimeri, E. climacophora, E. taeniura ridley...
Stávající terária začínají být těsná a tak uvažuji o stavbě nových, ale více mne zaujal Rack system, velikost boxů by byla zřejmě klasická z ikei - cca 80x60x20 (větší jsem nenašel).
K dotazu - je reálné uvažovat o ubytování dospělých jedinců v takovýchto boxech? Jde mi hlavně o výšku, plocha by snad mohla být ucházející.

Jde mi nejen o ušetření místa, ale i o praktičnost čistění apod.
V případě terárií bych se mohl o trochu rozšoupnout co se plochy týče, ale výškou jsem omezen maximálně na 30cm, což by se při hloubce 60 cm poměrně špatně čistilo. Celková velikost terárií by tedy mohla být 100x60x30, dodám, že se jedná celkem o 6 terárií (vždy pro samce a dvě samice).

Při pořízení hadů byla možnost větších terárií, jak do plochy tak výšky, bohužel ubytovací podmínky se poněkud změnily..

Předem děkuji za odpověď

IKEA ma v ponuke aj vacsie bedne KOMPLEMENT. Na stranke uvadzaju podlahu 100x58 ale to je vratane nosneho systemu, samotna bedna ma cca 93x56cm (uplne presne neviem). Kamarat pouzival rack z tychto bedni na regiusky a neskor na mensie velhady takze pre uzovky yb to malo byt priestorovo postacujuce. Mal tam 2 varianty - prva bola jednoduchy rack na vysku bedne (+ drobna medzera na vetranie), druha varianta zahrna este aj kus skla aby bolo mozne zviera lepsie sledovat.

[http://i96.photobucket.com/albums/l165/Bic0/fora/i mgp1322.jpg]

[http://i96.photobucket.com/albums/l165/Bic0/fora/t erarium/IMGP1790.jpg]

Paráda, díky za tip, ty boxy mi rozměrově skvěle sednou a na ty skla bych taky asi nepřišel.. To by se mi tam mohla vejít i nějaká menší větev na šplhání, když tím sklem zvýším prostor...

Ještě bych uvítal radu někoho, kdo chová climacophory a taeniury v klasických terárkách - dost často čtu, že hodně a rády šplhají, moje se drží spíš při zemi, ikdyž mají na výšku docela dopřáno a mají i silnější větev. Mění se to nějak v dospělosti třeba?
Zase bych je nerad nějak "utlačoval" a co bych ušetřil třeba boxem na obsolety bych mohl přidat na výšku dvoum zmíněným, jestli by jim to nějak výrazněji prospělo...

... ale na druhou starnu, stejně nemůžeš dát větve výš než je výška racku, abys ho mohl snadno vysunovat, pokud tdy to sklo nebude řešeno jinak než napevno, to jsem tam zas tak nějak nevykoukával, asi bych se teda snažil to udělat tak, aby sklo šlo nezávisle otvírat / vyndavat / odsunovat, možná to tak i je.

edit:ted na to ještě koukám a to sklo jde zřejmě v kolejnicách šoupnout nahoru, takže ok, jde to i z větvemi, ale zas to už trochu postrádá tu jednoduchost a hygienu, ale třeba pro morelky nebo psí hlavy by tam šla vrazit novodurová trubka :-).

mám dotaz ohledně boxů jestli je vůbec na trhu něco co bych chtěl použít na stavbu Rack systému. A to plastové boxy podobných rozměrů 50x40x20(dxhxv) a splnovaly moje základní posmínky a to průhlednost, klasický tvar ne jak boxy z ikea(vevnitř vystouplé) ideálně klasický kvádr. děkuji za nápady. jo a cena jednoho tak do 300,-