Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu

Dobrý den,

Chovám dvě 7.měsíční želvy zelenavé. Jedna z nich mi začala vydávat zvuk jako by pšikala, nevíte čím by to mohlo být? Je to jen obyčejné pšikání jako u lidí nebo je to předzvěst zdravotních problémů? Prosím poraďte.

Mám je v terarium velikosti 60x35(stavím jim teď větší), dvě třetiny je lignocel a jedna třetina kameni, udržuju je ve vlhku. Začala jsem se simulací jara, teploty mají okolo 30-32 stupňů (vyčetla jsrm si to na stránkách pana Junka), mají Reptiglo 10.0 23w, na jídlo pekingské zelí, doplněné občas rukolou nebou polníčkem. Pravidelně posypávám vápníkem.

s největší pravděpodobností je nastydlá.. Uplně přestaňte vlhčit, nekoupejte a ještě zvyšte teplotu.. pokud to nezmizí nebo dokonce začne želvička nějak sípat tak asi veterinář a antibiotika.. ale to už by byl zápal plic a dost velký problém..