Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj UVB

Zdravíčko,
řeším teď dilema jaký zdroj UVB dát do terária pro vousatky 120x60x50. Někde sem četl, že na výbojku je to moc nízké. Tak uvažuji na Repti Glo 10,0 26W. Chci ať mají zvířata dostatečný zdroj UVB za rozumnou cenu.

Já bych si tam výbojku dal rád, ale na druhou stranu mě odrazuje pořizovací cena. něco kolem 1000 za výbojku, to je v pohodě, ale pak ještě za 1200 předřadník, plus píšou že třeba i nějaká speciální objímkaza 600 nebo kolik. takže cena se šplhá ke 3000.

Ber to zase tak,ze predradnik koupis a je klid. A hlavne se to vazne neda srovnat jak sviti RG a jak vybojka. Je to sice 300 kacek za RG proti 17 stovkam za vybojku plus predradnik,ale vyplati se. A nebo koupit vybojku,ktera nepotrebuje predradnik a dat ji nad terarko pokud mas moznost.