Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguánek obojkový - rozmnožovaní

Ahoj, měla bych otázku ohledně rozmnožování. Koupili jsme si dospělou chovnou skupinu 1,2 , která už měla snůžku. Přez zimu jsme jim zhasli lampičky a krasně zimovali, sice ne v tak malo stupních ale asi jim to stačilo. Protože když jsme je pomalu probudili, tak začali žrat a rozmnožovat se. Ted to bude už víc než měsíc a samičky mají na sobě oranžové fleky po stranách, což by mělo znázornovat, že jsou bžezí. Furt ale normálně žerou a nevypadají ani moc že by se jim chtelo snášet. Jak dlouho je samice přezí a kolik by měli mít substrátu. Mam pro ně připravený terário 100x50x50, ted jsou zatím v 80X40x40 ale nechci je stehovat abych jim nedělala větší stres při vajíčkach. Díky moc za rady.

Chci si pořídit leguánka obojkového a nevím, kde bych je mohla sehnat. Máte nějaké odchovy nebo byste mohl někoho doporučit? Budu ráda, když mi napíšete vaše zkušenosti s chovem, aby bylo vše v pořádku. Mám již asi dva roky leguány pustinné a zajímalo by mě, zda je mohu dát společně do jednoho terária. Slyšela jsem, že je to možné, ale bojím se, aby nedocházelo k nějakým bojům, aby si neublížili. Co myslíte? Také bych byla ráda, jestli vy nemáte, kdybyste mi doporučil nějaké chovatele, co obojkové mají a měli by třeba nějaké na prodej.