Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svlek užovky červené

Dobrý den,

Potřebuji radu, je to přibližěe 4-5 dnů co se mi užovka zakalila. Momentálně je zbarvená ale ještě se nesvlékla přibližne 3 dny. Je vidět,že kůže je taková drsnější,ale neloupe se. V teráriu mám jako substrát jemné oblázky průměr 3 až 5 mm. Kousek od zdroje tepla mám postavěný úkryt z břidlice kde je po celou dobu zalezlá. Terárium rosím jednou denně,teplotu mám 32°C pod zdrojem v noci klesá na pokojovou teplotu přibližne 20°C. Je necelé 4 měsíce stará a dlouhá okolo 45cm. Dočetl jsem se že né každý jedinec se svlékne hned po zakalení,ale jistota je jistota.

Děkuji za každou radu s pozdravem Aleš

Zdravím jako já bych se nebál, mě se užovka zakalí a potom zase opět zbarví do klasického zbarvení a až potom se svlékne, někdy to trvá i skoro týden takže bych se vůbec nebál a dal jí čas.

Přešně tak, ještě bych dodal rosit rozprašovačem, ať není suchá, potom se lépé svléká a nestane se, že by ji někde zůstal kousek staré kůže.
Když mám štěstí tak po odloupnutí od čelistí nebo hlavy hada svléknu hezky růčo, je to rychlovka, hadům to tak vyhovuje, jsou klidní a nemusí se otírat, škrábat.... A jako bonus mi zůstane svečka, kterou sem tam někdo chce, třeba do školy. :-D

Děkuji všem!!

Vytáhl jsem jí z úkrytu a porosil sem přímo jí. Během chvilky co jsem zavřel se začala svlékat.

Svlečka je v celku a vypadá štastně okamžitě mi zamávala jazykem hh :-) druhý den na to k večeru už čekala u dvířek

zaodměnu dostala malého potkana papkala okamžitě po zhasnutí.

Tak to je fajn,
pro příště ti ale doporučuji nechat hada před svlekem v naprostém klidu. Rozhodně ho netahat z úkrytu, a krom rosení,(já osobně před svlekem rosím tak 3x denně, abych v teráriu držel vlhkost minimálně přes 70%) terárium pokud možno ani neotvírat. Had je v tu dobu necítí zrovna nejlíp, a chce klid.