Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svlek užovky červené

Dobrý den,

Potřebuji radu, je to přibližěe 4-5 dnů co se mi užovka zakalila. Momentálně je zbarvená ale ještě se nesvlékla přibližne 3 dny. Je vidět,že kůže je taková drsnější,ale neloupe se. V teráriu mám jako substrát jemné oblázky průměr 3 až 5 mm. Kousek od zdroje tepla mám postavěný úkryt z břidlice kde je po celou dobu zalezlá. Terárium rosím jednou denně,teplotu mám 32°C pod zdrojem v noci klesá na pokojovou teplotu přibližne 20°C. Je necelé 4 měsíce stará a dlouhá okolo 45cm. Dočetl jsem se že né každý jedinec se svlékne hned po zakalení,ale jistota je jistota.

Děkuji za každou radu s pozdravem Aleš

Děkuji všem!!

Vytáhl jsem jí z úkrytu a porosil sem přímo jí. Během chvilky co jsem zavřel se začala svlékat.

Svlečka je v celku a vypadá štastně okamžitě mi zamávala jazykem hh :-) druhý den na to k večeru už čekala u dvířek

zaodměnu dostala malého potkana papkala okamžitě po zhasnutí.

Tak to je fajn,
pro příště ti ale doporučuji nechat hada před svlekem v naprostém klidu. Rozhodně ho netahat z úkrytu, a krom rosení,(já osobně před svlekem rosím tak 3x denně, abych v teráriu držel vlhkost minimálně přes 70%) terárium pokud možno ani neotvírat. Had je v tu dobu necítí zrovna nejlíp, a chce klid.