Užovka červená ,problém s podestýlkou
Zdravím
Mám takový malý problém mám už cca 4 roky užovku červenou do 2 roků jsem často používala jako podestýlku kokosovou drť s trochou písku a nebyl žádný problém. Pak jsem začala používat pouze jemný štěrk. Kvůli nedostatku štěrku jsem ,ale dala pro tentokrát užovce jako podestýlku kokosovou drť a nejspíš se jí moc nelíbí vylezla si na nejvyšší větev a odmítá slézt dolů ,jen občas se natáhne z větve k misce s vodou aby se napila,takhle to trvá asi den má to cenu jí tam tu podestýlku nechávat nebo radši sehnat jemný štěrk a pokračovat v něm?
Já osobně kokosovou drť nemám ráda, kvůli nebezpečí pozření. Nejlepší zkušenosti mám s bukovými štěpkami a rašelinou nebo jedlovou kůru.
Ok děkuji. Uvidím ještě zítra a když to nebude ok tak dostane to na co je zvyklá :)
Můžu se zeptat proč z nebezpečí pozření? Ja totiž myslel že nemůže užkodit je to přirodní material a nějak ostra mi kokosova drt nepříjde???
Dochází k případům, že hadi při krmení pozřou i kousek vlákna, které se zapíchne v trávicím traktu a dost často dochází k úhynu hada. Hodně chovatelů Lignocel vůbec nedoporučuje. Vlákna jsou ostrá a pichlavá.
aha to jsem nevěděl ale nevyděl bych to tak tragicky, psy by taky neměli kuřecí kosti a dava jim je 90% lidí co jim davaji kosti od jidla :) strejdovy takhle umřel pes a stale krmi psy i kuřecimi kostmi :) často je v zoo sekají ale jsou zoo kde to nedělaji. Tak bych to vyděl obdobně a může si zabodnout had i něco jineko :/
Nekde se tu uz kdysi resila problematika lignocelu .. a pokud si spravne pamatuju tak se nejednalo ani tak o to,ze by se hadovi nekde zapichl,ale spis o to,ze kdyz ho had pozre tak mu muze v zazivacim traktu nabobtnat a uz ho nevylouci a zustane to v nem. V tom je obrovska nevyhoda lignocelu oproti jinym materialum,ktere kdyz had sezere tak jim bezproblemu projdou.
hadi maj dost agresivní žaludeční šťávy.. stává se to hlavně u ještěrů, např. u chamíků, gekončíků. A těch případů není moc..
A jde o to, že se na vlákno v žaludku nabalí zbytky potravy a ten smotek zvíře zabije.
aha tak ted už to chapu, ale stejně to je jen vyjimečně, ja osobně to beru jako přijatelne ryziko, podle mě to nema smysl řešit spiš chcipne jinak
prijatelne riziko? to ti pojde had a ty si reknes prijatelne riziko? to teda cumim......kdybych ja vedel o necem,co muze aspon trochu hadovi ublizit,tak to okamzite beru z teraria a vyhazuju,pro me teda zadne "prijatelne riziko" neexistuje a divim se,ze nekdo kvuli prijatelnym rizikum klidne obetuje zvire........a prosimte prostuduj si problematiku mekkeho a tvrdeho icka
Kdyby někdo měl odstranit úplně všechny možný rizika tak nikdy nic chovat nebude!!! A myslím že nemá smysl se zabývat něčím co je jen vyjímečné, spíš ten čas obětovat tomu co je důležité
Nezlob se na mě, ale to jsou strašný bláboly co tady předvádíš.
Cejna to rekl za me...
Naprosto souhlasím. Já osbně znám dost chovatelů, co díky Lignocelu přišlo o hada nebo s ním aspoň měli zdravotní problémy, ale proč to říkat někomu, kdo má zvířata jen na okrasu, že.
Já nikomu nic nevyvracím, ale jen vezmi v úvahu o kolika hadech víš že umřeli jinak a o kolika kvůli lignocelu to je dost velký rozdíl, nechci už se tady zapojovat do diskuze, můj postoj je takový že lignocel proč ne a jestli má někdo jiný názor je jen jeho věc :) Proto prosím klid, děkuji
Jinak dodám že já mam ke zvířatům velmi blízko neumím si život bez nich představit, třeba můj pes je v podstatě člen rodiny :)
On není úhyn jako úhyn. Někdy s tím nic nezmůžeš. Ale když jde o takovou maličkost, jak tomu zabránit, tak tvoje řeči opravdu nechápu.
Hlavně nechápu, na co podstupovat riziko, když neni co získat. Nedělal byych z toho sice tragédii, ale pokud se tomu lze vyhnout, tak nevidim důvod, proč to neudělat..
Znám případy, kdy se Lignocel zapíchnul v trávicím traktu a potom tam začal hnisat nebo se tvořil zánět. Ale co tu řešili na poradně opravdu nevím. Ale že je Lignocel prevít, s tím souhlasím.