Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená ,problém s podestýlkou

Zdravím
Mám takový malý problém mám už cca 4 roky užovku červenou do 2 roků jsem často používala jako podestýlku kokosovou drť s trochou písku a nebyl žádný problém. Pak jsem začala používat pouze jemný štěrk. Kvůli nedostatku štěrku jsem ,ale dala pro tentokrát užovce jako podestýlku kokosovou drť a nejspíš se jí moc nelíbí vylezla si na nejvyšší větev a odmítá slézt dolů ,jen občas se natáhne z větve k misce s vodou aby se napila,takhle to trvá asi den má to cenu jí tam tu podestýlku nechávat nebo radši sehnat jemný štěrk a pokračovat v něm?

Nekde se tu uz kdysi resila problematika lignocelu .. a pokud si spravne pamatuju tak se nejednalo ani tak o to,ze by se hadovi nekde zapichl,ale spis o to,ze kdyz ho had pozre tak mu muze v zazivacim traktu nabobtnat a uz ho nevylouci a zustane to v nem. V tom je obrovska nevyhoda lignocelu oproti jinym materialum,ktere kdyz had sezere tak jim bezproblemu projdou.

hadi maj dost agresivní žaludeční šťávy.. stává se to hlavně u ještěrů, např. u chamíků, gekončíků. A těch případů není moc..
A jde o to, že se na vlákno v žaludku nabalí zbytky potravy a ten smotek zvíře zabije.

prijatelne riziko? to ti pojde had a ty si reknes prijatelne riziko? to teda cumim......kdybych ja vedel o necem,co muze aspon trochu hadovi ublizit,tak to okamzite beru z teraria a vyhazuju,pro me teda zadne "prijatelne riziko" neexistuje a divim se,ze nekdo kvuli prijatelnym rizikum klidne obetuje zvire........a prosimte prostuduj si problematiku mekkeho a tvrdeho icka

Já nikomu nic nevyvracím, ale jen vezmi v úvahu o kolika hadech víš že umřeli jinak a o kolika kvůli lignocelu to je dost velký rozdíl, nechci už se tady zapojovat do diskuze, můj postoj je takový že lignocel proč ne a jestli má někdo jiný názor je jen jeho věc :) Proto prosím klid, děkuji
Jinak dodám že já mam ke zvířatům velmi blízko neumím si život bez nich představit, třeba můj pes je v podstatě člen rodiny :)