Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená

Dobrý den, měl bych dotaz chtěl bych si pořídit skupinku užovek červených, ale nikde jsem se nedočetl jak velkou skupinku můžu mít aby se mi dobře množili chtěl bych 1,3 či 1,4 nebo 1,5 ale nevím zda by to nebylo na jednoho samce moc doufám že ne, a ještě se budu řídit podle velikosti terária v kterém budou. Chci je chovat všechny společně, jen samečka bych chtěl na čas oddělit než budou samice dostatečně velké. V jakem věku nebo velikosti je třeba toto opatření udělat aby neměli samice předčasně vejce? rád bych je nechal ze začátku spolu, líbí se mi hadi když jsou spolu :-) Taky asi budu muset je vždy při krmeni oddělit, nebo stačí je jen zkontrolovat? Děkuji :-) Martin

Samec by měl zvládnout oplodnit i 5 samic, ale mohu se zeptat proč potřebujete tak velkou skupinku? Pokud neplánujete chovat mladé jako krmení, určitě by bylo rozumnější pořídit raději 2 skupinky 1,2 s nějakým zajmavým genetickým potenciálem. Mimo to taková skupinka by již potřebovala slušně velké terárium a krmit mimo, jeden had jeden box. Kontrolovat jak loví 6 hadů v jednom terárku není ideál. Jinak samečka chovat po celou dobu odděleně až do cca 3 let věku samice, respektive alespoň 100cm, její délky.

Mně se taky líbí gepard, ale nepořídím si ho, protože je to blbost. Představ si, že ti samec napáří 5 samic, každý bude mít pět háďat, a to vůbec neberu v potaz to, že těch mláďat od jedné může být třeba deset, patnáct. Co budeš dělat s dvaceti třiceti mláďaty? O gutky už není takový zájem, jak býval, tedy o klasické zbarvení, trh je jimi přesycen. Na burzách 200,- kč a to jsou prodejci rádi, když prodají. Nehledě na investice do mnoha ubikací, líhně apod.

Toho jsi sem vědom, rád bych si udělal skupinku z různých barevných kusů :) no a mě o to aby se mi to vyplatilo nejde to rozhodně ne, pokud pokryji své náklady budu rád ale nevyžaduji to v současné době od žídného svého zvířete a ani nikdy nebudu :-)Děkuji za odpovědi, ted již vím vše co mě zajímalo :) Martin

Ta pravděpodobnější varianta, jak se vám tu snaží kolega naznačit výše, je ta, že náhradu nákladů nedostanete a 30 háďat vám zůstane na krku. To se potom bude těžko shánět bydlení. Každý si hada domů nevezme a to ani když bude zadarmo. Pokud nemáte předem vymyšleno, co s mláďaty, je blbost hady množit a ještě v takovém počtu.

jak jsem již psal ja zviřata nemam pro peníze, ale libí se mi když i něco malo odchovám, můžu to taky nechat na přirodě jak si poradí vajička v terariu a pak nemusí vylezt ani jedno nebo i všechny. Vím ale že se jich dokaži zbavit pomocí přátel, kterych mam v tomto směru vic než dost :)

Urazky nikde nevidim. Protoze je to zde verejne forum, pripada mi naprosto adekvatni upozornit i ostatni ctenare ( treba zacatecniky) na evidentni hlouposti psane sem jinym prispevatelem. Klidne bych si sve nazory nechal pro sebe, pokud by sis nechal pro sebe i ty sve zcestne....

Dobry den,
mohl by prosim nekdo poradit mam uzovku cervenou(samec) je ji 21let mam ji 4 roky poprve ze dobu co ji mam nechce vubec prijmout potravu.Byla jsem s u veterinare po zdravotni strance je v poradku poradi nekdo cim by to mohlo byt

dekuji mirca adresa merlin2010@seznam.cz

Odpovědět