Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Váha leguána zeleného v 8 měsících

Ahoj všem,

před 3 týdny jsme si domů dovezli mládě leguánka, nyní by mu mělo být cca 8 měsíců. Legoušek měří 42cm (i s ocáskem pochopitelně), váží pouhých 55 gramů. Nějak stále nechce baštit, dá si jen pár lístečků polníčku z ruky, miska v teru ho vůbec nezajímá. Poradí mi někdo, jak ho přimět, aby baštil sám? Co říkáte na jeho míry s ohledem na stáří? Jinak není znát nějaký náznak apatie či stresu. Začínám se bát.......

Kéž máte pravdu a malý začne konečně baštit. Teď ale máme problém s vyprazdňováním. Už dva dny nic :-(. Kriticky ale zatím nevypadá, dáváme olejíček od veta od včerejška - zatím to nějak nezabírá. Koupeme denně, masírujeme bříško - já nevím co bych ještě měla udělat, máte s tím někdo zkušenost?

No to jo - už jsem psala, že na výhřev nechodí. Ale v nejvyšších místech mimo výhřevná místa, kde se celý den zdržuje, má nejméně 29°C. Pod výhřevem s UVB(tam ale nechodí) dokonce přes 38 a 35°C /tyto místa má dvě/. Vím, že teplota má na trávení výhradní vliv. Ale to bych mu asi musela zajistit vysoké teploty všude - a to by bylo špatně. Musí mít také někde nižší teplotu a tu by pak měl jedině na dně tera a tam by se mu také nelíbilo protože leguáni chtějí být co nejvýše.....

Nojo, ale pokud leguánova tělesná teplota nebude aspoň 30°C, tak mu prostě nenastartuje metabolismus. A na to se potřebuje vyhřát někde, kde je víc stupňů. Náš Lemrouch bývá teď v zimě po ránu taky chladnější, takže dostává teplou sprchu a protože je zvyklý pít z rosítka, té teplé vody se většinou rovnou napije a za chvíli už běží... ;-) A že ho nešetřím, ta voda má cca 40°C... radši to měřím, aby nebyla moc horká. :-D
Co se týče dna terária, Lemrouch to má zavedené tak, že celý den leží na "sluníčku", tzn. pod lampou a když je dost pečený, sleze si dolů, chvíli se různě hrabe v rašelině, naloží se do bazénku a pak se zase jde vypékat. Nebo se vyhřeje a jde prudit, že chce pustit ven...
Ještě mě napadá, mrkev staví a dává se při průjmu, ale jestli by to zabíralo i na leguání superstřeva...
Lemrouch má velmi rád na jemné plátky nakrájenou červenou papriku.