Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvíře pro začátečníka

Ahoj. Jsem naprostý začátečník a dílem osudu se mi dostalo do rukou malé terárium o velikosti 42x30x40. Rád bych ho použil a pořídil si do něho nějaké nenáročné a pokud možno ve dne aktivní zvířátko. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

Líbily by se mi felsumy, ale obávám se, že až trochu vyrostou, budu muset kupovat větší terárium.
Fajn by byl taky nějaký gekon (panenský, noční). Na těch mi ale trochu vadí, že jsou aktivní v noci a já budu mít to terárium v místnosti kde spím. A nejsem si jistý, jestli to bude dělat dobrotu...

Felsumky jsou dobrá volba, ale chtějí už trošku chovatelského citu, pokud bereme ty nejběžnější (ty vzácnější samozřejmě úměrně více). Malých druhů, kdy by se Ti do zmíněného terárka vlezl jeden kousek nebo dokonce i pár, několik bude. Oproti tomu např. ten lugubris je absolutně nenáročný tvoreček - pořád ale chce svoje - a vleze se Ti jich tam více.

Ostatní to myslí dobře, když píšou, že nejdřív vybrat zvíře a pak adekvátní terárko. Ale už se to tu trošku přehání:puff:, většina začínala přesně takhle a je jasné, že tam nebudeš rvát krajtu apod. Je to taková první linie obrany, aby zvířata netpěla. Bohužel se pak spousta lidí bojí i zeptat a dopadne to ještě hůř, ale to už je na jinou debatu ;-)

V tomhle bych s Martinem1 souhlasil. Já do felsum nedělám, ale mám párek nigristriat tady od místního borce na felsumy (zdravím Boguschaka :beer:), jsou opravdu nenáročné, prostor by jim myslím stačil a radosti udělají habakuk, jsou vážně parádní. Cenově mladé cca 500/kus, ti lugubrísci nejčastěji 150/ks. No uvidíš sám.

Jinak doporučuju 13.4. Holešovice, z Plzně je to v pohodě cesta a burza nesrovnatelně větší.