Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terária z polystyrenu

Ahoj všichni,

máte prosím někdo zkušenosti s těmito terárii z tvrzeného polystyrenu?Zajímala by mě životnost a jak reaguje na vlhkost,trus a zda není problematické čištění.Zda se nedeformuje a čelní skla pak třeba nevypadávají.A pokud už je někdo dělá,postup a vychytávky.Díky všem rozumným a zkušeným kolegům!!

Ahoj jde o to z jakého polysteru-používá se pěněný,tzv.tvrzený.Většinou 2 druhy.Každý asi má trochu jinou zkušenost+názor.1.životnost-celkem neomezená,2.absolutně nenasákavý,3.na trus nereaguje+čištění supr.S tím deformováním nedeformuje ale musíš použít min 10 mm+vzpěry.Skla nevypadnou tolik se neprohne.K dělání to je slovo do pranice:-D=ona totiž cena desky z které uděláš př.střední terko je někde kolem 4500-5000Kč.Jinak dělá se s ním dobře-vrtat,šroubovat,lepit,řezat jde dobře.Ale pokud to chceš echt (bez mezer a škvír)musíš svařit za studena.No a výsledná cena je zcela někde jinde .

Ale nepoplet čeče vhodná k výrobě tera jsou jak jsem psal 2 druhy(záměrně nebudu uvádět již jsem dostal vynadáno že prozrazuji výrobní tajemství-není problém dohledat) deska 1560×3050×10 bez dph=cca 2400Kč=asi 490 za m čtvereční;-)Prosím nezaměnovat-tvrzený(běžný)s tímto.

No extrudak,delam ve stavebnictvi,takze ho mam denne v ruce.Pokud pocitas 10cm tlousku pride me to zbytecne moc,6-8 je uplne dostacujici a pevnost je taky slusna.Takze pokud by si koupil desku 0,60/1,25 stala by pri tlousce 10 cm 257 kc.4 desky a mas terarko 60x1250x60 nebo jak si to narezes i vic.Extrudak jde lepit,sroubovat a je zamkovy takze docela slusne drzici spoj.

Tak jeste jednou i ja,je to uplne zbytecny to samy je XPS cena vic jak polovicni a pevnost,stalost stejna jako u toho penovyho.Da se rezat,vrtat,lepit atd atd,pokud das desky 6 cm nehrozi deformace.Daji se do nej vydlabat drazky na vodici listy,.Muzes ho uvnitr opracovat lepidle na dlazdicky atd atd.Otazkou zustava jen proc.To samy udela OSB nebo lamino za stejnou cenu.

Úplně na rovinu, je to naprosto skvělej materiál, ale jak už ti tady napsali jiní, tak taky dost mastnej, takže pokud nevíš co z penězma a chceš zkoušet něco novýho tak to toho jdi, ale pokud bys uměl ty peníze zužitkovat jinak, tak se na to raději vykašli, zas tolik výhod to totiž nemá. To už by si z toho dělali terária všichni

Tak stranky pekny,terarka taky,jen je otazka jak dlouho to vydrzi.Novy je to pekny.A ta fotka,to je jediny peneny polystyren s pvc upravou,jaky existuje,vali se to na stavbe ruzne tak,je to spinavy atd.Kdyz to privezou taky je to krasny,cisty.S dalsich polystyrenu je uz pouze XPS a EPS.Delam s tim na stavbach 25 let a ze by bylo neco,co se u nas nepouziva bych pochyboval.Ja jen ze proste se to odlepi casem,pusobenim tepla.Resily jsme uz par reklamaci.Zalezi,ale na vyuziti.Co se tyka XPS tak pokud se vezme 4 a vic,neni o cem,ale proc vzdyt to vyjde jako OSB ci lamino a je s tim vice prace.

Polystyrenem mám také obložený terárko ze tří stran. Nanášel jsem na něj tři vrstvy lepidla na dlaždice. Tloušťka lepidla cca 5mm. Jenom se chci podělit se zkušeností. Při důkladném úklidu terárka a vysypání celého obsahu kamínků jsem zjistil, že mám na několika místech u podlahy terárka prokousané tunýlky od zobhobasů.
Pár zobhobasů a jeden cvrček mi jich z nich vylezl.
Při krmení si dávám dost pozor, aby něco neuteklo, ale vždy se to nepodaří.
Terárko jsem nechtěl nějak výrazně předělávat, tak jsem dírky zamazal silikonem.
Korus terárka mám udělaný z dřevotřísky, tak to dál nijak neřeším.
Jestli chcete dělat terárko jen z polystyrenu, tak bych si to dost rozmyslel.

Jestli mate na mysli tohle

Tohle bych řekl, že je klasická PUR deska.. Co se týče LHC, tak Ti (aspoň podle toho, co od nich mají známí a podle toho, co mám načteno) vyrábí terária čistě z PVC (nikoliv z jakéhokoliv poplastovaného izolantu).. Na druhou stranu řez jsem nikdy neviděl, takže kdo ví.. Ten jejich systém se mně osobně moc líbí...má jedinou chybu a tou je (alespoň pro mě) cena..