Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python Regius - Chov společně.

Zdravím,

Měl bych dotaz ohledně Krajty královské a jejího chovu.
Mám roční samici Python Regius a teraristika mě chytla natolik, že bych chtěl párek těchto nádherných stvoření.
Terárium mám v dobré velikosti dobře zařízené. Jen nevím zda, když k mojí samičce hodím zhruba stejně starého samce tak jestli se snesou.
Našel jsem článek kde společný chov je možný, ale na krmení se musí oddělit což není problém a počítám s tím.
viz.
http://www.reptilarium.cz/index.php/atlas-plazu/64 -python-regius

Ale jde mi o to jestli se vzájemě nenapadají když spolu jsou v jednom teráriu. Když doted bylo celé jen samičky. Vím že donutit je pářit je problém. Ale o to mi uplně v první řadě nejde, ale pokud se podaří budu moc rád teda až za ty 2-4 roky :)
I chovatel od kterého ji mám mi doporučoval, že v takovém velkém teráriu bych mohl mít klidně pár.
V té době jsem ale neměl zařízený přísun myší. Ted mám svůj chov myšek tak i holátka nebudou problém :-)

Budu moc rád za odpověd. Nejlíp od někoho, kdo přímo takto společně krajty choval.

Hezký zbytek dne a mnoho uspěchu. :-)

JJ taky jsem si to říkal ale po důkladné prohlídce jsem zjistil, že jsou opravdu pár. Pro jistotu jsem si to nechal potvrdit ještě od známého, který je v hadech kovanější než já.:-) Já jsem spíše na ještěry a želvy. Regiusky mám kvůli přítelkyni.
Na druhou stranu nevím v jakých podmínkách byl chován samec, než se ke mě dostal, protože jsem ho získal čirou náhodou. Říkám si, že v tom by mohl být zakopaný ten pes.
Jinak nemáš nějaký typ, jak ho třeba zklidnit, abych je mohl mít pohromadě? Přece jen takhle mi to zabírá dost místa. :-) Na druhou stranu jim nechci nijak uškodit. Přece jen když už má člověk nějaký zvíře tak by mu měl zajistit co nejlepší podmínky.
Mám zkušenosti s užovkama červenýma, který byly naprosto skvělý a takovýhle problémy jsem s nima neměl.

Jak konkrétně se napadají? Pár spolu normálně chovám a naprosto se ignorují, krom toho, že se občas páří ale zatím z toho nic nebylo.
Moc si nedokážu představit regiusky co na sebe útočí, celkově většina druhů hadů si příslušníků svého druhu krom období páření nevšímá, a regiusky patří k těm nejklidnějším a nejlínějším...

Jak konkrétně se napadají? Pár spolu normálně chovám a naprosto se ignorují, krom toho, že se občas páří ale zatím z toho nic nebylo.
Moc si nedokážu představit regiusky co na sebe útočí, celkově většina druhů hadů si příslušníků svého druhu krom období páření nevšímá, a regiusky patří k těm nejklidnějším a nejlínějším...

Tak proti tomu si dovolím razantně souhlasit... :-D