Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Denní davka potravy

Ahojte, muj lego ma 1 rok.
Mam ho od kvetna minuleho roku.
Jsem zvykla mu davat 3x denne cerstvou potravu.Kdyz vidim ze ma prazdnou misku, doplnim opet jidlo.
Je mozne ho prekrmit? Kolikrat mam pocit,ze praskne :-D
Prikladam foto lega, a teraria pro pripadnou kritiku :-) ... Diky za odpovedi:-)
Hezky vecer. :-)

loading...

Teď koukám na rozměry, mně se zdají parádní, ale pokud máš možnost zvětšit, proč ne. Legouš se zlobit nebude :D My máme [ter02.jpg][ter03.jpg]
takové, už nějaký čásek stojí, rozměry jsem zapomněla :). Určo by se na něm pár chybiček taky našlo ;-).

Vitamíny moc nedávám, jen Plastin (1x týdně), sem tam pivovarské kvasnice a hodně málo Roboran H. S tekutým D3 nemám vůbec zkušenost, vydrž a určitě poradí někdo pověřenější :).

Jo a jídelníček je určitě v pořádku :).

To větrání je stejně velký jako nahoře. Terárko (půdorys) je pětiúhelník, tak to možná mate. Kolem dveří je taky docela velká škvíra. S plísní problémy nemáme, po rosení (vydatném) je za půl dne sucho. Tak to snad větrá dost.

Je to domácí výroba, ale hlavní zásluhu má manžel :-). Já byla ta pomocná síla, která má podržet, podat, natočit, naklonit, odklonit a číst myšlenky :-D.

V zime krmim:polnicek,rukola,rericha,mata,rimsky salat,redkv.listy,kedlubn.listy,rapikaty celer+jeho listy,strouhana repa,jednou mesicne ryze,ryže,sem tam jablko.

V lete: prevazne polni rostliny:pampeliska,mlec,lichorerisnice myslim,jitrocel,cekanka,ibisek,apod...
Vitaminy:zoo med vit.v prasku,sera reptile kapky,sepiova kost,D3 v tekut stavu.
Ale i presto mam pocit ze na 11mesicu je 55cm docela malo.
Terarium je 200*150*150. VxŠxH... vyhrevnou mam OSRAM 250w +trubice UVB 10.0 :-)

Zdravím, velikost lega se nezdá být málo, mám legouše zhruba 10 měsíčního, délka cca o 5cm víc než vy, tak to není takový rozdíl, tak si nemyslím, že by to měl být problém. Co se týče vit. D3 v tekutém stavu, mám ho a používám ho také, jen bych to s ním nepřeháněl. Tyto vitamíny my byly doporučeny od chovatele (údajně letité zkušenosti,zdálo se, že mluví pravdu, doma měl malou ZOO:-)), kde jsem prcka pořídil a bylo mi řečeno, že stačí 1-2 kapky měsíčně, až v dospělosti (přesněji v 3letech života) klidně tu kapičku dvě ještě přidat, ale jak píšete, trochu obavy z předávkování nutí k opatrnosti. Pokud dáváte pravidelně i jiné vit, jak píšete, tak si myslím, že určo zatím 1, max. dvě kapičky, upozorňuji kapičky, né mu nalít do hrdla velkou dávku, nejlépe na jazyk, pokud se nenechá. Když ne, jako ten můj trouba, tak buď když je ta příležitost, nebo hold mu kápnout na lístek něčeho pro něj dobrého:-)..

Tak to bych mela s D3 zvolnit:-)
Doufam, ze to bude poradny macek :-D
Uu se ho snazim nejakou dobu naucit na beznou manipulaci,ale je to nervak, a nedari se :-(
A jeliloz mam doma take malou zoo, byla bych rafa kdybych se v jeho dopelosti nemusela bat zadneho utoku na dalsi mazlicky.samozrejme pod dohledem :-)

Určitě nepřehánět:-)..
To chce asi každý macka, taky v to doufám, když mu občas přilepšíte trochou bílkovin, tak kluk poroste, já mu občas přidám do zeleného trochu sójových kousků (uvařené), zatím roste pěkně:-)..
Co se týče těch pivních kvasnic, co píšete výše, je to další zdroj vitamínů, někdo používá toto, jiní používají jiné, určitě bych zase nedopoval nějak extrémě, také to může časem ublížit..

Ten Pangamin by mohl legouše hodit do pohody... :-D Pytlík kvasnic stojí kolem 70 Kč, je jich mega a já s tím dopuju pomalu všechno, co mám. Kocour to dokonce žere jako pamlsek. Dělá se jich spousta druhů, vynechávám ty s probiotiky, ale takové s pupalkovým olejem, ty jsou velmi oblíbené...
Jinak, co se týče denní dávky jídla - někdy mám dojem, že ten náš dobytek nemá žaludek... a pak zase zvolní a třeba den či dva se v jídle jentak ponípe. Hlavně před svlekem je tak nějak bez nálady a chuti k jídlu. Jinak pampelišky určitě aspoň 3x denně a pokaždé haldu a k tomu 1x denně ještě trochu zeleniny/ovoce. Římský salát má tak na dva dny, pytel polníčku na posezení... taky tu někde visí můj dotaz, jestli se leguán nemůže přežrat... ;-)
D3 nedáváme, myslím, že kvalitní svícení udělá dost...

Ten Pangamin ti schvaluju. Je to dobrá věc a hlavně celkem přírodní. I když není nad skutečný pivo :-):-) Důležitější ale že to má kromě vitamínů i dost minerálních látek.
Jediná věc na kterou si možná dej pozor je ten vitamín D3. V těch kapkách se to snadno předávkuje.

To je jeden debil a podvodník, kterýmu se za vydatného přispění, řekněme skalních návštěvníků fora, podařilo dorazit umírající teraporadnu. Tím ale nikomiu nenadávám, páč zhoubnej nádor v 99% těla nezastavíš tak ani tak... to počasí je dneska zas hrozně depresivní co... :-D:-D

Dík za osvětlení. Jsem tady nováčkem. S počítačem nejsem nijak zvlášť kamarád, tak jsem se o týhle poradně dozvěděl zcela náhodou. Na druhou stranu mi to tady přijde fajn. Chovám terarijní zvířata už nějakou dobu a vždy mě hrozně sr*lo když jsem viděl v jakém stavu se prodávají na internetu nebo mi je lidi po čase vrací, že se o ně nemohou, nebo nechtějí starat. Vždy jim dávám návod a rady ohledně chovu, ale kdo dneska čte návody a poslouchá, když mu někdo radí. Proto jsem rád, že to tady existuje a člověk může někomu, kdo o jeho rady stojí pomoci.
Jen teď nevím, co tím Lucifer myslel a přiznám se, že po tvém vysvětlení kdo je reyman se mě to docela dotklo.

Promiň nevěděl jsem, že jsi tady jediný kdo má patent na rozum :-) Až příště budu někomu chtít poradit tak si u tebe podám okolkovanou žádost a počkám si 30 dní na tvoje schválení nebo zamítnutí :-)
V pohodě, potom, co jsem si to tady prošel a pár lidí mě uvedlo do obrazu, co se tady dělo, tak se nedivím, že jsi ostražitý :-)