Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama Bradata

Dobry den,dneska som si zakupil samca Agamy bradatej a chcel by som Vas zabehnutych poprosit o radu k chovu.Agama ma priblizne okolo 4-5 mesiacov,meria cca 25 cm-v tele cca 7 cm v terariu zo skla s rozmermi 75x45x45 s 3D pozadim s UVB svetlom Reptil Glo 10.0 26W a obycajnou 40W ziarkovkou na vyhrevnu funkciu..Dnes este nechce zrat,je prvy den v novom terarariu a skor oddychuje na mieste a zaspava,tak to moze byt tym? Planujem krmit hlavne svabmi,potom svrckami a zeleninou a ovocim..Dalej sa chcem spytat ci Agamam vadi ked ich ludia vytahuju a beru na ruky,resp ked si ju zoberem raz-dva krat za den a dam ju pobehat po gauci ci ju to nebude otravovat?Co rosenie?ma tam misku s vodou a chcem jej davat tak kazdy druhy den dake ovocie alebo zeleninu?staci jej to alebo treba aj rosit?kazdy den?,popripade ci je dobre ju kupat?A co vitaminy,poradte mi prosim neake overene popripade link kde kupim za rozumnu cenu? Pripajam fotku teraria A chcem sa spytat ci treba dokupit aj vyhrevny kamen,popripade daky konar na lezenie a ci by ste nieco zmenili? Vopred velmi pekne dakujem.

terarko:

- ten bily pisek je predpokladam "akvaristicky" kremicity, vyhodil bych ho a dal misto nej nejaky rozumny "do detskych hrist".

- spatne osvetleni - zadny slusny zdroj svetla, ma tam tmu. Pridat nahore pres celou delku cim silnejsi zarivku. Bez UV, jen jako zdroj svetla.

- to ReptiGlo je prilis daleko, dat ho pokud mozno tak aby byla agama od nej tak 15-20cm. Osobne bych ho dal pobliz vyhrevneho mista kde se bude predpokladam celkem rada zdrzovat.

- ta vyhrevna zarovka - dal bych "bodovou" reflektorovou at pod sebou dela vyraznejsi vyhrevne misto.

- nevim jak je resene vetrani, vidim jen cosi nahore - je i nejake dole?

Tahani mimo terarko moc nedoporucoval. Rosit zatim dokud poroste tak 1x denne. primo agamu. Vitaminy - staci smes Roboran H + Plastin, levne, overene. Ze zeleneho spis nejake "listy", ne takove kusy cehosi (jablko?), pokud ovoce tak na tenke platky. A jen obcas. Ted pres zimu ze zeleneho treba polnicek (vydrzi v misce s vodou v terarku i 2 dni). Jinak az konecne bude venku zeleno tak trhat listy (i kvety) pampelisky (pupavy)

- precist agama-vousata

Zdravim,ten piesok je kremicity biely,pozeral som fotky na nete aj som sa pytal v chovprodukte a povedali ze je fajn.tak teda kupim obycajny do detskych ihrisk,ten je len v hnedej farbe ?alebo sa da zohnat popripade aj biely? UVB svetlo presuniem teda blizsie k vyhrevnemu miestu a dam dole zneho kvetinac..to vetranie je len zhora,len kedze mam terarko zo skla tak si neviem predstavit ako by som spravil vetranie aj z dola.Doplnim teda este daku ziarovku ktora bude robit viac svetla-viete mi odporucit daku co bude mat dostacujucu aj tepelnu funkciu aj bude robit dostatok svetla?alebo je treba UVB ziarovku+vyhrevnu ziarovku+ ziarovku ktora bude mat hlavne svetelnu funkciu?..misky teda zakopem aby sa knim lepsie dostala..Zatial dik za rady.

Rada cislo 1 - nedavat na rady v chovprodukte a zverimexe :) Piesok do pieskoviska je standartne zlty, ale mam pocit ze existuje aj biely. Obbavam sa ale ze bude mat podobne vlastnosti ako ten co uz mas teraz. Takze radsej klasicky piesok. Ten premyt a/alebo vypiect v trube.

Ak mas vetranie len na jednom mieste, tak to nebude splnat funkciu vetrania. Inak ti bude vzduch cirkulovat len v oblasti otvoru a nie v celom terariu (teply zduch ide von, cize studensi ide cez to iste miesto dnu). I ked otvor mas dost velky, idealne je mat vetranie naboku a zhora.

V terariu mas celkom teplo, nepotrebujes dalsi zdroj tepla, kym nevyriesis vetranie. Ono to vlastne ani nie je terarium ako akvarium. Nie je to zle na prvy pokus, ale urcite casom by si agama zasluzila klasicke terarium s vetranim na boku/vrchu a dvierkami zpredu. Zvykne sa hovorit, ze je to pre zviera menej stresujuce, ked sa k nemu blizi ruka z predu, ako z vrchu, odkial caka utok dravca.

Svetlo - pre teba najlepsie by bola linearka bez UVB. Na tu vysku by aj-tak nemala vyznam ako zdroj UVB. Takze jedna-dve trubice na dlzku teraria. Ak budes riesit nove terarium, tak by som ich dimenzoval na pripadne novu velkost.

piesok som uz kupil obycajny detsky..zavesim sem este fotku strechy teraria+tam vyznacim kde som este rozmyslal ze by som dal vetranie..ci by to mohlo aspon trochu pomoct?a este jedna fotka celeho teraria kde som dokupil jedno linearne svetlo,chcem sa spytat ci uz podla toho co vidite na fotke ma agama dost svetla v terariu+ som tam zakreslil kam chcem posunut RG 10.0 UVB 26W,ci tam nehrozi ked nemam ziadny kryt okolo ziarovky ze agama bude vymyslat a popali sa.ta ziarovka by bola od nej na dosah asi 3-4 centimetre.zatial dik

Tu RG by som nechal tam kde je - kvoli vetraciemu otvoru to nemate kam inam premontovat len blizsie ku 3d stene. Sustredil by som sa na terarium - ak ste zvladli toto, tak nejake terarium z OSB dosiek bude hracka. Treba pozriet net a inspirovat sa ako maju ludia riesene teraria. Viete ake su vase limity na velkost, uz viete kolko cca svetla v terariu ma byt a ze vetranie musi odvetravat cele terarium.