Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udržet vlhkost 80% v teráriu?

Ahoj,

tak jsem si pořídil nové miláčky Epicrates cenchria cenchria 1,1 v teráriu mám udržovat vlhkost kolem 80% ale když přijdu k večeru domu tak bohužel je tam max kolem 60%. Jak na to?

Terárium je 130x50x50cm velké, vyhřívaná plocha je 40x50 topný kabel(v levé části terária). Ráno vždy narosím plochu která je vyhřívaná, substrát je lignocel. V příloze přidávám foto.

ja bych hned zrusil lignocel - epikraty se krmi na zemi,tzn.lignocel se dostne dovnitr,za cistou raselinu..na vlhkost funguje dobre raselinik do nevyhrivany casti teraria..udrzuj ho vlhkej,tam se ti budou zdrzovat a pak nemas problem..
a udrzovat 80% vlhkost 24/7 si myslim,ze je moc..v noci ti o neco stoupne a pres den to drz kolem 60-70% bajvoko..

Na udržování vlhkosti bych doporučoval cypřišový kompost, dobře vypadá, výborně drží vlhkost :-) Ale nejsem si jistý, jestli by nezpůsobil problémy při pozření - krmím mimo terárium. Jinak při takhle vysoký vlhkosti bacha na dostatečný větrání - 70% a víc + špatný větrání a teráriu za chvíli narostou nohy a uteče ti ;-)